Przejdź do treści

Wiadomości

Jak balują salezjanie?

  • 14 stycznia 2016 r.

9 stycznia, z soboty na niedzielę, w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Dominika Savio miało miejsce typowe dla tego okresu wydarzenie - studniówka klasy trzeciej liceum. Matura coraz bliżej, stresów coraz więcej, a jednak owych zmartwień na twarzach uczestników widać nie było.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 19:00 Mszą Świętą koncelebrowaną przez księży: Andrzeja Mroczka, Pawła Kotlińskiego oraz księdza dyrektora Roberta Bednarskiego. Po czym wszyscy przeszliśmy do sali gimnastycznej, która została wcześniej pięknie udekorowana przez uczniów. Nie omieszkam zaznaczyć, że robiła wrażenie, nawet na najbardziej sceptycznych gościach. W tym roku dekoracja została przygotowana pod hasłem „Paryż nocą”. W tej scenerii pięknie prezentował się polonez. Ksiądz dyrektor podaje rękę wychowawczyni pani Jolancie Tarasewicz i już wszyscy podążają w rytm muzyki. Pomimo wyszukanych figur, odtańczony perfekcyjnie, bez błędów. Potem nastąpiła część artystyczna. Wszyscy nauczyciele liceum zostali obdarowani prezentami w ramach podziękowania za trud nauczania. Jeszcze tylko kilka wspólnych zdjęć - dziewczyny obowiązkowo z podwiązkami - i można było zacząć zabawę do rana. Do rana, bo impreza miała swój koniec w okolicach godziny 6:00 rano.

Jako uczestnik imprezy muszę przyznać, że dawno się tak nie wybawiłem, jak tego dnia. Niewątpliwie ten bal zostanie zapamiętany bardzo pozytywnie. Natomiast maturzyści, którym zostało już tylko kilkadziesiąt dni do matury, mogą nareszcie spokojnie, nie zaprzątając głowy innymi sprawami, skupić się na ostatnich przygotowaniach do majowego egzaminu dojrzałości. Oby egzamin poszedł im równie efektownie jak studniówka, tego oczywiście im życzę.

Autor

Łukasz Bularz


Udostepnij