Przejdź do treści

Wiadomości

XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

  • 11 lutego 2016 r.

W dniach 5-7 lutego 2016 r. w Lubinie spotkało się około 350 dzieci i młodzieży z całej Polski, którzy pod okiem swoich trenerów i opiekunów rywalizowali w piłce nożnej halowej.

W przeprowadzeniu zawodów pomagało około 50 wolontariuszy, którzy w ten sposób mieli okazję realizować ideę bezinteresownej pomocy. Impreza sportowa zainaugurowała obchody 25. rocznicę powstania Salezjańskiego Centrum Sportowego „Amico” w Lubinie, które od wielu lat prowadzi działalność sportową i edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic.

Igrzyska salezjańskie zostały objęte honorowymi patronatami: Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Lubina, Starosty Lubińskiego, Wójta Gminy Lubin oraz Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej.

Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej za swój główny cel działalności stawia wychowanie młodego człowieka na „dobrego chrześcijanina i uczciwego obywatela”. Stara się to osiągać poprzez rozwijanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu, w ramach uznanego wzoru człowieka i społeczeństwa, inspirowanych wizją chrześcijańską i bogactwem salezjańskiej tradycji wychowawczej.

W uroczystym rozpoczęciu igrzysk wziął udział bp Marek Mendyk, wikariusz inspektorialny z Wrocławia Władysław Nowak, władze samorządowe, sponsorzy, donatorzy, zarząd SALOS RP z prezesem Zbigniewem Dziubińskim i ks. Edward Pleń (krajowy duszpasterz sportowców). W sobotę uroczystej mszy św przewodniczył i wygłosił słowo Boże ks. bp Marek Mendyk. Mszę św. koncelebrowali: ks. inspektor z Wrocławia Alfred Leja, ks. Edward Pleń sdb wraz z kapłanami opiekunami drużyn.

W XX jubileuszowych igrzyskach wzięło udział 25 drużyn z 18 stowarzyszeń lokalnych SALOS.

WYNIKI/ ZWYCIĘZCY

chłopcy:
kat. A rocznik 1999 /2000 - SCS AMICO LUBIN
kat. B rocznik 2001/2002 - SL SALOS POZNAŃ
kat. C rocznik 2003 i młodsi - SCS AMICO LUBIN

dziewczęta:
kat. A rocznik 1999 /2000 - SL SALOS RÓŻA KUTNO - WOŻNIAKÓW
kat. B rocznik 2001/2002 - SL SALOS ŚWIĘTOCHŁOWICE

UWAGA; szczegółówe wyniki igrzysk znajdują się na stronie: www.futsalsalos2016.pl

Autor

salosrp


Udostepnij