Przejdź do treści

Wiadomości

Kustosz sanktuarium w Kawnicach Misjonarzem Miłosierdzia

  • 12 lutego 2016 r.
(fot. www.pila.salezjanie.pl)
(fot. www.pila.salezjanie.pl)

W Środę Popielcową, 10 lutego, ks. Piotr Ziółkowski SDB, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, otrzymał od Ojca Świętego Franciszka nominację na Misjonarza Miłosierdzia.

Nominacja ta jest realizacją zapowiedzi zamieszczonej w Bulli „Misericordiae vultus” ogłaszającej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia: „Podczas Wielkiego Postu w tym Roku Świętym zamierzam wysłać misjonarzy miłosierdzia. Będą znakiem matczynej troski Kościoła o lud Boży, aby wszedł on w głębię bogactwa tej tajemnicy, tak fundamentalnej dla naszej wiary. Będą to kapłani, którym udzielę władzy przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, aby podkreślić wielkość ich posłannictwa. Będą przede wszystkim żywym znakiem tego, że Ojciec przygarnia tych, którzy starają się o Jego przebaczanie. Będą misjonarzami miłosierdzia, ponieważ będą ułatwiać wszystkim spotkanie bogate w człowieczeństwo, źródło uwolnienia, bogate w odpowiedzialność za przezwyciężenie trudności i powrót do nowego życia, otrzymanego w chrzcie.”

Zgodnie z tą zapowiedzią ks. Piotr uzyskał także dekret dający władzę do rozgrzeszania z grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej (Profanacja Najświętszego Sakramentu, Przemoc wobec Ojca Świętego, Rozgrzeszenie wspólnika z grzechu przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, Zdrada tajemnicy spowiedzi).

Warto pamiętać, że zgodnie z postanowieniem J.E. abp Wojciecha Polaka – Prymasa Polski, kościół parafialny – Sanktuarium MB Pocieszenia w Kawnicach został ustanowiony na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej miejscem, w którym została otwarta Brama Miłosierdzia i w którym będzie można zyskiwać jubileuszowy odpust.


Udostepnij