Przejdź do treści

Wiadomości

Wypoczynek zimowy w woźniakowskim Oratorium

  • 22 lutego 2016 r.

Kolejny raz dzieci i młodzież z gminy i miasta Kutno mogły zażywać zimowego wypoczynku w formie zorganizowanej w Oratorium bł. ks. Michała Rua w Woźniakowie. Sześćdziesięcioro wychowanków pod kierunkiem ks. Henryka Chibowskiego, kierownika oratoryjnej placówki, oraz pięciu wychowawców, dziesięciu animatorów i pięciu pomocników animatorów w dniach od 15-19 lutego 2016 r. odpoczywało „pod salezjańskim niebem”.

„Wiele dzieci jest nowych, prawie dwie trzecie, stąd poznajemy się wzajemnie” – zauważa ks. kierownik Henryk Chibowski. „Dzieci są żywe, radosne i widać, że nas lubią” – dzieli się swoim spostrzeżeniem Mateusz, jeden z animatorów. „Wszyscy angażują się w zajęcia, a współpraca układa się owocnie, z czego korzystają dzieci” – mówi Daniel, jeden z wychowawców oratorium.

Uczestnicy zimowiska mogli cieszyć się wyjazdem do Aquaparku w Kutnie, na miejskie lodowisko i z zajęć sportowych prowadzonych w sali gimnastycznej kutnowskiego Gimnazjum nr 3. Prócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych nie brakowało oratoryjnych zajęć w grupach, muzyki i śpiewu oraz momentów duchowych – słówka na „dzień dobry”, wspólnej modlitwy i Eucharystii na zakończenie zimowiska. Każdego dnia organizatorzy zadbali także o drugie śniadanie i obiad dla wszystkich uczestników ferii zimowych.

Cieszy fakt, że po raz kolejny dobro dzieci i młodzieży ziemi kutnowskiej zjednoczyły siły wielu osób i różne instytucje. Szczególne podziękowania należą się: władzom miasta Kutno, dobrodziejom oratorium, młodym wychowawcom, animatorom i pomocnikom z oratorium, pracownikom kuchni domu zakonnego, obsłudze medycznej, współbraciom posługującym dzieciom w sakramencie pojednania oraz tym, którzy wsparli zimowy wypoczynek zrozumieniem i życzliwością. Kolejny – drugi – turnus „Ferii zimowych 2016” w Woźniakowie rusza już od poniedziałku 22 i potrwa do piątku 26 lutego.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij