Przejdź do treści

Wiadomości

Kwinkwenium w Krakowie

  • 11 kwietnia 2016 r.
(fot. sdb.org.pl)
(fot. sdb.org.pl)

Kolejne spotkanie formacyjne dla młodych salezjanów-kapłanów odbyło się w Krakowie w dniach 7-9 kwietnia. Wzięło w nim udział 30 księży inspektorii wrocławskiej i krakowskiej.

Tematyka spotkania dotyczyła duszpasterstwa rodzin i młodzieży. Zajęcia piątkowe poprowadziło małżeństwo ze wspólnoty Domowego Kościoła, państwo Renata i Krzysztof Gibasiewiczowie z Poznania. Zaprezentowali oni w ciekawy sposób główne założenia Domowego Kościoła oraz sposób jego funkcjonowania. Po części wykładowej przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Kwinkweniści, poprowadzeni przez państwo Gibasiewiczów, przeszli krok po kroku etapy tzw. Spotkania kręgu Domowego Kościoła. Był czas na „dzielenie się życiem, słowem, wspólną modlitwę i formację”.

Podczas zajęć sobotnich również pozostaliśmy w „klimatach oazowych”. Nasz kolejny prelegent ks. Tomasz Jaklewicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”, kapłan diecezji katowickiej, który zaprezentował postać ks. Franciszka Blachnickiego oraz sposób funkcjonowania Ruchu Światło-Życie. Dzielił się z nami swym bogatym doświadczeniem i wiedzą zdobytymi przez lata bycia moderatorem wspólnot oazowych. Niesłychanie ciekawie było posłuchać tego pokornego i mądrego kapłana, który poprzez swoją długoletnią pracę w redakcji „Gościa” na sprawach Kościoła zna się jak mało kto.
Generalnie kwinkwenium śmiało można uznać za udane i pożyteczne. Z pewnością dobrze wyłożona teoria, doświadczenie praktyczne i świadectwo prelegentów wpłyną na zaangażowanie młodych salezjanów-kapłanów w życie wspólnot Kościoła Domowego i Ruchu Światło-Życie.

Autor

Ks. Robert Gajewski SDB

Źródło

sdb.org.pl


Udostepnij