Przejdź do treści

Wiadomości

Mińsk Mazowiecki: "Miejcie wyobraźnię miłosierdzia"

  • 12 kwietnia 2016 r.

Takie hasło przyświecało drugiemu Koncertowi Charytatywnemu, który odbył się w niedzielę 10 kwietnia w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim.

W organizację koncertu zaangażowani byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Dyrektor Renaty Bakuły, p. Katarzyny Aleksiejuk oraz p. Grażyny Zajdel-Padzik. Pomagali im koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionego SKC z Zespołu Szkół w Żakowie z panią Dyrektor Anną Duszczyk na czele. Niedziela kończąca Tydzień Miłosierdzia stała się dla nas najlepszą chwilą na pokazanie lokalnemu środowisku, jak ważne jest, aby umieć dzielić się tym, co mamy, choć w dzisiejszym świecie nie należy to do najprostszych działań. Motyw miłosierdzia podsunął nam cel tegorocznego koncertu. Zbieraliśmy fundusze dla dwóch osób chorych na choroby przewlekłe.

Skoro koncert to przede wszystkim wykonawcy, którzy niczym słowiki śpiewali nam raz na jedną, raz na druga nutkę. Swoim talentem czarowali słuchaczy zaprzyjaźnieni młodzi artyści: Basia Frącz, Marta Zwierz, Sandra Kuryłowicz, Ola Zięba, Natalia Jastrzębska oraz Emilian Piszczek i Michał Sekular. Gospodarze koncertu wystawili swoje najlepsze młode wokalistki: Olę Rek, Marysię Miąsek, Amelię Jackiewicz, Antoninę Majchrzyk, Marysię Gorczycę, Martę Chabrzyńską, Magdę Nogańską i zespół „KRESKA”. Na koniec, niczym wisienka na torcie, na scenie pojawił się zespół „Poema” pod kierownictwem p. Jakuba Maguzy. Nie obyło się bez bisów.

Drugi rok z kolei można było miło spędzić czas przy „kawie i herbacie”, na które zapraszała bogata w kalorie kawiarenka. Szczytny cel mogliśmy także wesprzeć, kupując rzeczy z przygotowanego specjalnie na tę okazję kiermaszu. W tym roku nie zabrakło kącika dla dzieci. O różne animacje dla najmłodszych zadbała Gosia Korzeń.

Zważywszy na czas wiosenny, nie zabrakło ZUMBY, do której skocznym krokiem zapraszało nas studio FIT&JOY pod kierownictwem p. Eweliny Kaski-Łobodowskiej. Natomiast specjalnie dla uczestników koncertu wystąpiło studio tańca La Flaca, prezentując indywidualne oraz grupowe pokazy.
Głównym punktem Koncertu była licytacja. Wśród fantów znalazły się obrazy z Liceum Plastycznego w Mińsku, rzeźby, bon na poradę dietetyka, miesięczny karnet do studia FIT&JOY, bon na sesję zdjęciową, kompozycje kwiatowe oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.

Całkowity dochód z koncertu i licytacji zostanie przekazany osobom chorym na choroby przewlekłe. Wszystkim wolontariuszom i artystom zaangażowanym w organizację Koncertu serdecznie dziękujemy! Już dziś wszystkich, którzy mają „wyobraźnię miłosierdzia” zapraszamy na III Koncert Charytatywny u salezjanów.

Autor

Honorata Bogusz, przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim


Udostepnij