Przejdź do treści

Wiadomości

Święcenia kapłańskie 2016

  • 23 maja 2016 r.
(fot. losiowka.pl)
(fot. losiowka.pl)

W sobotę, 21 maja, na trzy dni przed Uroczystością Maryi Wspomożycielki Wiernych Zgromadzenie Salezjańskie w Polsce wzbogaciło się o 10 nowych kapłanów. To wielka radość dla nas wszystkich!

Ląd, Wrocław i Rzeszów to miejscowości, na które w sobotę były zwrócone oczy całego Zgromadzenia, bowiem właśnie w tych miejscach, po wielu latach formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i pastoralnej, nasi bracia przyjęli sakrament święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu.

Punktualnie o godzinie 10.30 procesją wejścia rozpoczęła się uroczystość w Lądzie, gdzie z rąk ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego święcenia przyjęli dk. Mateusz Macinkiewicz, dk. Łukasz Piskuła, dk. Arkadiusz Orzechowski, dk. Grzegorz Siwak i dk. Krzysztof Tomeczkowski. Pół godziny później w parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu ks. bp Józef Kupny do stanu kapłańskiego zostali włączeni dk. Przemysław Jaskot oraz dk. Mikołaj Wyczałek. Natomiast o godzinie 16 w Rzeszowie w parafii Opatrzności Bożej na głowy dk. Dawida Szczepanika, dk. Karola Romankiewicza i dk. Piotra Zielińskiego w geście święceń swoje ręce nałożył ks. biskup Jan Wątroba.

W tym dniu, tak uroczystym i pełnym radości, dziękujemy Bogu za dar powołania naszych współbraci, zaś samym neoprezbiterom życzymy owocnej pracy salezjańskiej i kapłańskiej w miejscach, do których już niebawem zostaną posłani.

Autor

Akacjusz Cybulski SDB

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij