Przejdź do treści

Wiadomości

Supergimbus 2016 w Mińsku Mazowieckim

  • 8 czerwca 2016 r.

We wtorek 7 czerwca w Gimnazjum Salezjańskim im. św. J. Bosko w Mińsku Mazowieckim odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu ,,Supergimbus 2016”. W tym roku uczestniczyło w nim 16 gimnazjalistów z całego powiatu mińskiego.

Przybyło także wielu znamienitych gości: pan Antoni Jan Tarczyński - Starosta Miński, pani Bożena Macheta - Inspektor do Spraw Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta a zarazem przedstawiciel burmistrza miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego oraz radni Rady Miasta: pan Waldemar Mirecki i pan Kazimierz Markowski. Tradycyjnie w rolę prowadzącego wcielił się pan Robert Gałązka – nauczyciel geografii w salezjańskim gimnazjum i liceum oraz radny miasta - wraz z pomocą uczniów klasy III naszego gimnazjum – Natalii Wójcickiej i Kacpra Szelesta. W jury zasiedli: nauczyciel ze szkoły w Sulejówku, nauczycielka i przedstawiciel samorządu uczniowskiego w szkołach salezjańskich. Oprawą muzyczną zajął się szkolny zespół „Kreska”. Celem rywalizacji było wyłonienie najlepszego gimnazjalisty w powiecie mińskim.

Konkurs rozpoczął się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził wicedyrektor ks. Marek Widzyk, a także od krótkiej części artystycznej – zatańczenia przez klasę II i III gimnazjum zumby oraz zaśpiewania piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. „Zbroja”. W celu unowocześnienia rywalizacji każdy z uczestników dostał elektryczny pilot, za pomocą którego mógł odpowiadać na pytania. W pierwszej turze gry jury losowało zadanie i czytało jego numer. Na tablicy wyświetlano treść tego zadania, po czym zawodnicy mieli 30 sekund na zastanowienie się i odpowiedź. Warto wspomnieć, że pytania dotyczyły wiedzy z różnych przedmiotów szkolnych, takich jak: język polski, matematyka, chemia, biologia, historia, a także religia. Po pierwszej połowie tej rundy nastąpił krótki przerywnik, czyli kolejny taneczny występ klasy II gimnazjum. Następne 5 pytań wyłoniło nam dwóch finalistów. Aby dowiedzieć się, kto jako trzeci przejdzie dalej, zorganizowano szybką dogrywkę.

Runda końcowa wyglądała nieco inaczej. Finaliści początkowo mogli wybrać najbardziej odpowiadającą im kategorię, lecz w kolejnych pytaniach narzucali ją goście. W taki oto sposób wyłoniono zwycięzcę - został nim Krzysztof Grajda z Gimnazjum Miejskiego nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Mińsku Mazowieckim, Krzysztof uzyskał także tytuł najlepszego Gimnazjalisty Miasta Mińsk Mazowiecki. II miejsce zajął Rafał Klimek z Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej, także w Mińsku Mazowieckim, III miejsce zajęła uczennica z gimnazjum w Jakubowie – Klaudia Kaszewska.

Powiat miński oraz Urząd Miasta ufundowali atrakcyjne nagrody, nie tylko dla wygranych, lecz także dla najmłodszego uczestnika, którym okazał się uczeń z Siennicy. Jubileuszowy „Supergimbus” zakończył się wspólną degustacją tortu z piekarni Państwa Gromulskich. Konkurs ożywiały pieśni zespołu ,,Kreska” i kibicowanie ze strony widowni. Szczególne uznanie należy się uczniom Gimnazjum Miejskiego nr 3 - byli najgłośniejsi i najbardziej aktywni ze wszystkich szkół.

Tegoroczny ,,Supergimbus” pokazał, że rywalizację można połączyć z dobrą zabawą. Osobiście nie mogę doczekać się przyszłorocznej edycji i już teraz w imieniu organizatorów serdecznie na nią zapraszam.

Autor

Julia Szeląg,
uczennica klasy II Salezjańskiego Gimnazjum
im. św. J. Bosko w Mińsku Mazowieckim.


Udostepnij