Przejdź do treści

Wiadomości

Sokołów Podlaski: Półkolonie Letnie 2016

  • 3 lipca 2016 r.

W dniach od 27 czerwca do 1 lipca w oratorium w Sokołowie Podlaskim odbyły się półkolonie czyli tzw. "Lato w mieście". Wzięło w nich udział ponad 60 osób, w tym 44 dzieci. Przez pięć dni bawiły się i uczyły w świetnej atmosferze naszego oratorium. Podróżowały razem z bohaterami scenek wymyślonych przez animatorów.

W poniedziałek jak to na początku. Zabawy integracyjne, zajęcia w grupach i pyszny obiad. Dzieci nazywały zespoły, w których pracowały. Opracowywały kodeks, układały piosenkę, rysowały plakaty i robiły czapki piratów.
Wtorek został dniem sportu. Sprawdzaliśmy naszą wiedzę o Euro 2016. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczyny robiły własne pompony i uczyły się choreografii godnej najlepszych czirliderek. Ostatnim punktem programu była gra terenowa, której celem było odnalezienie skarbu - Pucharu.

Środa upłynęła nam na leniuchowaniu nad Zalewem w Węgrowie. Wszyscy świetnie się bawili i z wielką chęcią zażywali kąpieli w ten upalny dzień. Nikt się nie nudził, bo nawet jeżeli miał już dość kąpieli mógł się wyszaleć na placu zabaw.

W czwartek chętnie wyruszyliśmy na kolejną wyprawę. Jej celem była Farma Strusi - Mini ZOO. Dzieci mogły na żywo zobaczyć te egzotyczne ptaki, a oprócz tego także typowe zwierzęta gospodarcze takie jak: kozy, kury, gęsi, perliczki, króliki i inne. Nawet upał nie przeszkadzał, gdy słuchaliśmy ciekawych opowieści Pani Elizy i Pana Marka.

Piątek to dzień pożegnań. Ostatnie wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Praca nad przepyszną sałatką owocową, nauka hawajskiego tańca i zabawy z chustą. Braliśmy udział w kończącej półkolonie Mszy świętej, a na koniec rozdawane były nagrody.

Liczymy, że każdemu czas spędzony w Oratorium upłynął w miłej atmosferze. O to czy było ciekawie się nie martwimy. W naszym programie nie było czasu na nudę.

Autor

Julia Jurczak


Udostepnij