Przejdź do treści

Wiadomości

Przełożony Generalny z wizytą na Białorusi

  • 7 lipca 2016 r.

Przełożony Generalny Salezjanów ks. Ángel Fernández Artime, któremu będzie towarzyszył sekretarz ks. Horacio López, w dniach 8-11 lipca odwiedzi Białoruś.

W czasie tej wizyty Przełożony Generalny chce przede wszystkim spotkać się i poznać swoich współbraci salezjanów, usłyszeć o ich radościach i troskach związanych z urzeczywistnianiem charyzmatu salezjańskiego na Białorusi, a także udzielić swoich ojcowskich rad. Ponadto Przełożony Generalny będzie mieć okazję zapoznać się z placówkami salezjańskimi i spotkać ze świeckimi współpracownikami posłannictwa na Białorusi.

Jutro, 8 lipca, przewidziane jest spotkanie Przełożonego Generalnego z bp. Taduszem Kondrusiewiczem, arcybiskupem metropolitą mińsko-mohylewskim, i bp. Alaksandrem Jaszeuskim, salezjaninem, biskupem pomocniczym.

Dla Przełożonego Generalnego Rodzina Salezjańska była i zawsze będzie bardzo ważna, dlatego program wizyty przewiduje spotkanie z przedstawicielami Rodziny Salezjańskiej z kraju, w czasie którego zostaną zaprezentowane wspólnoty oraz radości i sukcesy pracy wychowawczo-duszpasterskiej.

10 lipca w Mińsku w czasie tradycyjnego Święta Jedności Rodziny Salezjańskiej ks. Á. F. Artime odprawi uroczystą Eucharystię z udziałem całej Rodziny Salezjańskiej, po której nastąpi świętowanie, gry i zabawy, a także program kulturalny dla dzieci i młodzieży z placówek salezjańskich, jak również szczera i otwarta rozmowa młodych z Przełożonym Generalnym.

Oczekując na przybycie Przełożonego Generalnego, salezjanie z wizytatorii na Białorusi przygotowali krótki film.


Udostepnij