Przejdź do treści

Wiadomości

Piła: Śluby wieczyste

  • 31 lipca 2016 r.
(fot. pila.salezjanie.pl/)
(fot. pila.salezjanie.pl/)

W sobotę 23 lipca 2016 w kościele pw. św. Rodziny w Pile miała miejsce uroczystość złożenia ślubów wieczystych przez czterech salezjanów z inspektorii pilskiej: kl. Jarosława Budnego, kl. Artura Chejnowskiego, kl. Jarosława Krzysztonka i kl. Konrada Roszczyka.

Mszy świętej przewodniczył ks. Roman Jachimowicz, który w homilii podkreślił, że ci uczniowie, którzy decydują się na złożenie wieczystej profesji zakonnej, wiążą się jeszcze ściślej z Jezusem, który odtąd bardziej dysponuje ich życiem. Ks. Inspektor zwracał też uwagę na to, że apostołowie nie potrzebowali laski, torby, pieniędzy ani chleba – o wszystko bowiem, co potrzebne do wypełnienia misji troszczy się sam Bóg. W spełnieniu zadania apostolskiego najważniejsza jest łączność z Jezusem i życie Ewangelią, zaś drugorzędną – wszelkie ludzkie tradycje i przyzwyczajenia.

Uroczystość zgromadziła kilkudziesięciu salezjanów, licznych krewnych i przyjaciół, a także przedstawicieli młodzieży i życzliwych parafian. Oprawę muzyczną ubogacił zespół i chór pod przewodnictwem p. Karoliny Pettke. Wdzięczni Bogu za powołanie tych młodych salezjanów – które jest znakiem, że Kościół wciąż się odnawia – nieustannie prosimy o nowych, pełnych entuzjazmu pracowników na polu ewangelizacji młodzieży.


Udostepnij