Przejdź do treści

Wiadomości

Przesłanie młodych z MGS z okazji ŚDM w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni”

  • 4 sierpnia 2016 r.
(fot. ANS)
(fot. ANS)

Przesłanie Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego jest owocem refleksji, jaka została przeprowadzona w czasie Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim – owocem dzielenia się doświadczeniem, jakie jest udziałem młodych ludzi z wszystkich części świata. To końcowe przesłanie potwierdza zaangażowanie i odnowiony zamiar dalszego kroczenia drogą wiary w Jezusa, zgodnie z charyzmatem salezjańskim.

200 młodych delegatów, pochodzących z 45 krajów wszystkich kontynentów, spotkało się w środę, w dniu 27 lipca, w pomieszczeniach Targów EXPO w Krakowie, aby wziąć udział w Światowym Forum Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży.

W czasie prac w grupach każdy uczestnik starał się odpowiedzieć na następujące pytania: Jakich uczynków miłosierdzia doświadczam w swoim życiu? Jakie wyzwania wiążą się z byciem miłosiernym? W jaki sposób my, jako MGS, możemy odpowiedzieć na apel papieża Franciszka, w którym wzywa on do miłosierdzia?

W oparciu o odpowiedzi, jakie napłynęły z poszczególnych grup, odpowiednia komisja, która zebrała się dwa dni potem w salezjańskim seminarium w Krakowie, zredagowała ostateczną wersję tego przesłania.

Źródło

Udostepnij