Przejdź do treści

Wiadomości

Wrocław: Odpust ku czci św. s. Benedykty od Krzyża

  • 11 sierpnia 2016 r.

„Nie róbcie tego, dlaczego miałabym zostać wyłączona? Czyż sprawiedliwość nie polega właśnie na tym, że nie powinnam czerpać żadnych przywilejów z mojego chrztu? Jeżeli nie mogę dzielić losu moich braci i sióstr moje życie jest jakby zniszczone.”

Tymi słowami zwróciła się Edyta Stein do ludzi w holenderskim miasteczku Echt, którzy próbowali ratować ją przed Zagładą, tuż przed deportacją.

9 sierpnia mija 74 rocznica męczeńskiej śmierci św. Edyty Stein w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.
Dnia 09.08.2016 roku w kościele św. Michała Archanioła, określanym często jako Jej Sanktuarium, parafianie, goście, przedstawiciele różnych grup i skromna reprezentacja naszego gimnazjum, oddaliśmy hołd pamięci Św. Teresy Benedykty od Krzyża, naszej Patronki, podziwiając niezłomne świadectwo, jakie złożyła swoim życiem, a nade wszystko swoją śmiercią.

Zebranych na liturgii przywitał ks. proboszcz Bolesław Każmierczak. Mszy św. przewodniczy i kazanie wygłosił ks.Jan Gondro, dyrektor Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Edyty Stein we Wrocławiu.

Pod symbolicznym Krzyżem Pokoju św. Edyty, na skrzyżowaniu ul. B. Prusa i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Stein około 400 osób modli się o pokój na świecie , w intencjach, w których podczas niedawno zakończonych w Krakowie Światowych Dniach Młodzieży modlił się Papież Franciszek, przede wszystkim za prześladowanych chrześcijan w świecie.

Autor

Magdalena Milczanowska


Udostepnij