Przejdź do treści

Wiadomości

Obóz integracyjny dla klas pierwszych Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Edyty Stein we Wrocławiu

  • 1 września 2016 r.

„Gdy Janek Bosko jeszcze małym chłopcem był…” zabrzmiały dźwięki znanej nam wszystkim piosenki o Księdzu Janie Bosko i rozpoczął się coroczny, tradycyjny obóz integracyjny klas pierwszych.

W tym roku odbywał się w Wiśle, w domu wypoczynkowym Beskidy. W trwającym cztery dni spotkaniu uczestniczyło ponad osiemdziesięciu pierwszoklasistów, nauczyciele, absolwenci i animatorzy – uczniowie gimnazjum.

Obóz rozpoczął się 25 sierpnia Mszą Świętą, której przewodniczyli Ksiądz Dyrektor Jan Gondro i diakon Maciej Michalak. W zorganizowanej specjalnie na tę okazję „kaplicy polowej” wysłuchaliśmy pierwszej katechezy o historii i dziełach Księdza Bosko oraz idei wychowawczej, którą stworzył. Ksiądz Dyrektor przedstawił cztery tegoroczne klasy pierwsze i ich wychowawców. Tym samym zakończył się dla nich pełen niepewności i napięcia czas - z kim będę w klasie przez najbliższe trzy lata? Kto będzie naszym wychowawcą, a może wychowawczynią? W pierwszym dla nowych uczniów naszej szkoły wieczornym słówku diakon Maciej Michalak pogratulował wszystkim wyboru salezjańskiego gimnazjum, a tym samym wyboru drogi wzrastania w myśl idei ks. Bosko – „dobry chrześcijanin i uczciwy obywatel”. Podczas kolejnych dni czas upływał w radosnej atmosferze, pierwszoklasiści uczyli się salezjańskich modlitw i piosenek, uczestniczyli bardzo aktywnie w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez panie psycholog, pedagog i wychowawców oraz zajęciach rekreacyjnych. Piękna wakacyjna pogoda zachęcała także do spacerów do miasteczka, spędzania czasu nad Wisłą oraz zwiedzania okolicy. Podczas jednej z takich wycieczek mieliśmy okazję zobaczyć historyczną rezydencję Prezydenta RP Zamek w Wiśle.

Czas upłynął , jak określiła jedna z pierwszoklasistek, w boskiej atmosferze. Pełni optymizmu, wzmocnieni radosnym, salezjańskim duchem powróciliśmy do Wrocławia i z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017!

Autor

Magdalena Milczanowska


Udostepnij