Przejdź do treści

Wiadomości

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  • 2 września 2016 r.

1 września w kościele parafialnym Michała Archanioła uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wspólnie z nami modlili się Dyrekcja, nauczyciele oraz uczennice i uczniowie Prywatnego Liceum Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio, a także rodzice, absolwenci, parafianie i wszyscy przyjaciele naszego gimnazjum.

Prosiliśmy o błogosławieństwo na zbliżający się czas nauki oraz dziękowaliśmy za wakacyjny wypoczynek, jakże szczególny w tym roku z racji odbywających się w naszej Ojczyźnie Światowych Dni Młodzieży i obecność Papieża Franciszka.

W homilii Ksiądz Dyrektor Jan Gondro nawiązując do przypowieści o talentach mówił o zdolnościach, które wszystkim nam dał Pan Bóg i które mamy obowiązek rozwijać i doskonalić dbając jednocześnie o właściwy oparty na wartościach chrześcijańskich rozwój duchowy. Zdolności i umiejętności intelektualne, lingwistyczne, sportowe, artystyczne ubogacają nasze człowieczeństwo, które św. Jan Paweł II uznał za największy z talentów każdego z nas. Przywołując Jego nauczanie i wspominając przypadającą 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej Ksiądz Dyrektor przypomniał, że sama tylko wiedza pozbawiona silnej podbudowy moralnej może obrócić się przeciwko człowiekowi w formie na przykład zbrodniczych ideologii, które zapisały się okrutnie na kartach historii w XX wieku. Zachęcał wszystkich, aby maksymalnie wykorzystali propozycję formacji w duchu Św. Jana Bosko, dobrze przygotowali się w gimnazjum do ról społecznych, jakie będą pełnili w dorosłym życiu, nie zmarnowali talentów i rozwijali je pod kierunkiem wychowawców, nauczycieli i rodziców. W słowach skierowanych do tych ostatnich wyraził wdzięczność za wybór naszego gimnazjum jako miejsca, w którym najważniejsze dla nich osoby – dzieci spędzą najbliższe trzy lata. Jednocześnie zaprosił wszystkich obecnych na uroczystą inaugurację roku szkolnego, podczas której uczennice i uczniowie klas pierwszych w obecności Księdza Inspektora złożą uroczyste ślubowanie.

Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał Ksiądz Dyrektor Liceum Salezjańskiego Jerzy Babiak, który życzył wielu łask i sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po Mszy Świętej gimnazjaliści udali się do szkoły na pierwsze po wakacjach spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Autor

Magdalena Milczanowska


Udostepnij