Przejdź do treści

Wiadomości

Lubin: Śluby wieczyste w inspektorii wrocławskiej

  • 5 września 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

Co roku pod koniec wakacji nasza inspektoria gromadzi się, by towarzyszyć młodym współbraciom w przeżywaniu najważniejszego wydarzenia w życiu każdego salezjanina.

Na pozór mogłoby się wydawać, że są to świecenia kapłańskie… Ksiądz Bosko uczynił nas jednak zgromadzeniem zakonnym, dlatego każdy z nas jest przede wszystkim salezjaninem, zakonnikiem, a dopiero później niektórzy z nas przyjmują święcenia kapłańskie, by służyć nimi zgodnie z charyzmatem. Dla nas najważniejszym wydarzeniem są śluby wieczyste.

W tym roku profesję wieczystą złożyło trzech kleryków: Michał Piechota, Oskar Gaszek i Michał Kupiński. Uroczystość odbyła się 3 września o godzinie 11:00 w kościele św. Jana Bosko w Lubinie. Otoczyliśmy naszych współbraci modlitwą, by dobrze przygotowali się do tego wydarzenia i przede wszystkim, by codziennie wiernie zachowywali śluby, które złożyli. Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom i sympatykom dzieła księdza Bosko dziękujemy za udział w tej uroczystości.

W tym roku we wszystkich polskich inspektoriach śluby wieczyste składają 1 brat zakonny i 8 kleryków. Uroczystości odbyły się już 23 lipca w Pile (inspektoria pilska), 27 sierpnia w Czerwińsku (inspektoria warszawska) oraz 4 września w Pogrzebieniu (inspektoria krakowska).


Udostepnij