Przejdź do treści

Wiadomości

Futsal i siatkówka, czyli Lubin na sportowo

  • 21 listopada 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W sobotę 19 listopada do Lubina zjechali się młodzi sportowcy z salezjańskich placówek z całej inspektorii wrocławskiej.

Równolegle tego dnia odbywały się dwa wydarzenia, którymi były: Igrzyska Futsalu oraz Mini-PIM w piłce siatkowej. Przyjechało w sumie ponad 200 młodych ludzi, pozytywnie nastawionych i gotowych do zdrowej rywalizacji. Można sobie łatwo wyobrazić panującą atmosferę i towarzyszące temu wydarzeniu emocje.

Pierwszym wspólnym punktem była Eucharystia, która odbyła się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Mariusz Jeżewicz podczas kazania podkreślił, zasadę „Fair Play”, przypominając, że rozgrywki, które podejmujemy są przede wszystkim zabawą. Niezwykle cenna była wskazówka, by pamiętać, że rywal nie jest wrogiem, a wręcz przeciwnie – przyjacielem, bez którego nie da się grać.

Po oficjalnym przywitaniu uczestników przez ks. Mirosława Łobodzińskiego i przedstawieniu spraw organizacyjnych, wszyscy udali się na miejsca rozgrywek. Dwie konkurencje w kilku kategoriach wiekowych sprawiły, że zawody odbywały się w czterech różnych obiektach sportowych w Lubinie. Rozgrywki przebiegły spokojnie, bez większych problemów i konfliktów, choć wiadomo, że każda sportowa dziedzina wyzwala spore emocje, które czasem trudno opanować. Nie brakowało za to pięknych i budujących postaw młodych sportowców, które mogłyby zawstydzić niejednego gracza zawodowego.

Na wymęczonych zawodników czekał ciepły posiłek, który był także momentem dzielenia się spostrzeżeniami z gry, wymianą doświadczeń i dalszym planowaniem.

Po zakończonych rozgrywkach ks. Mirosław Łobodziński oraz ks. Tomasz Hawrylewicz wręczyli wygranym drużynom pamiątkowe statuetki i medale.


Udostepnij