Przejdź do treści

Wiadomości

Relacja z FSM-u w Marianówce

  • 22 listopada 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W Formacyjnym Spotkaniu Młodych w Marianówce, wraz z opiekunami wzięło udział 30 osób. W sobotę dojechała jeszcze grupa 6 osób z Lubina, która poprowadziła zajęcia z ASG. Przyjechaliśmy w jesiennej aurze, a wracaliśmy w niedzielę przy padającym śniegu. Spotkanie rozpoczęliśmy w rocznicę Dnia Odzyskania Niepodległości. Przez trzy dni zmagaliśmy się z różnymi wyzwaniami, zawieraliśmy nowe przyjaźnie, zgłębialiśmy męskie tematy, wiarę, oraz dzieliliśmy się radością.

Sobotę FSM-owicze rozpoczęli od biegania dla chętnych o 6.30. Następnie o 7.30 nastąpiła pobudka i wystawienie Najświętszego Sakramentu w świetlicy. Osoby, które już się ubrały przybywały na adorację gdzie po błogosławieństwie rozpoczęła się Eucharystia o 8.00 w której wszyscy uczestniczyli. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się na śniadanie. Po śniadaniu diakon Maciej Michalak wygłosił konferencję „You can be a saint”. Następnie FSM-owicze, podzieleni na 5 grup, udali się na pracę w grupach w których rozważali treść konferencji, biblijny opis walki Dawida z Goliatem, i życiorys jednego z błogosławionych oratorian z Poznania (każda grupa otrzymała tekst o innym wychowanku).

Po czterdziestu minutach wszyscy ponownie zebrali się i wysłuchali konferencji pana Andrzeja Janusza – żołnierza z batalionu Kłodzkiego – starszego sierżanta (zastępca dowódcy plutonu piechoty górskiej specjalizujący się w wspinaczce górskiej i narciarstwie).  Miały miejsce ćwiczenia praktyczne z zapinania uprzęży oraz potrzebnego osprzętu. O 12.30 prelegent zakończył z nami zajęcia, po czym wszyscy udali się do stołówki na obiad. Po obiedzie nastąpiła rekreacja.

Część osób udała się na trening z taktyki zielonej z elementami ASG natomiast reszta udała się na zwiedzanie twierdzy Kłodzko i halę sportową w Wilkanowie gdzie graliśmy turniej w piłkę nożną. O 19.15 wszyscy wróciliśmy na kolację.

Wieczorem FSM-owicze usłyszeli świadectwo młodych małżonków opowiadających o wierze, miłości i małżeństwie. Po świadectwie nastąpiły modlitwy wieczorne i słówko kl. Michała Kupińskiego. Po wszystkim odbyła się Agapa, która zakończyła się późno w nocy. W jej trakcie uczestnicy grali w bilard, mafie i piłkarzyki oraz słuchali piosenek zespołu „Nie ma Go tu”. Po zakończeniu Agapy wszyscy udali się na spoczynek.

Autor

Szymon Gil


Udostepnij