Przejdź do treści

Wiadomości

Sułowki Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017

  • 27 stycznia 2017 r.
Sułowki Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017 (fot. spm.salezjanie.pl)
Sułowki Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017 (fot. spm.salezjanie.pl)

Tegoroczna XVIII edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Sułowie, która odbyła się 22 stycznia, organizowana przez Salezjańską Parafię Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie, Gimnazjum Jana Pawła II w Sułowie i Salos Avanti Sułów – okazała się największą w historii.

Wystąpiło 335 uczestników w 9 kategoriach, takich jak: soliści przedszkolaki od 3 do 6 lat, zespoły przedszkolaków, soliści szkoła podstawowa klasy 1-3, soliści szkoła podstawowa 4-6, soliści gimnazjum, zespoły gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Zwycięscy otrzymali puchary, statuetki, wraz z dyplomami. Nagrodę główną Grand Prix Festiwalu przyznano uczennicy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo. Najmłodszy chłopczyk i dziewczynka otrzymali tradycyjnie nagrody a byli nimi 3-letni Maksymilian kowalski i Kornelia Czerwińska.

Zmagania Festiwalowe trwały ponad 7 godzin i obejrzało je ponad 500 osób, samo otwarcie napełniło sale gimnastyczną Gimnazjum w Sułowie, gdzie odbywały się zmagania festiwalowe. Wśród licznych gości mieliśmy okazję spotkać się z ks. Wikariuszem Inspektora ks. Piotrem Lorek, pochodzącym z Sułowa, ks. Mirosławem Łobodzińskim, delegatem Inspektora do spraw młodzieży, panem wiceburmistrzem gminy Milicz Sławomirem Strzeleckim, wraz z radnymi Gminy Milicz.

Festiwal otwierali Dyrektor Gimnazjum Jana Pawła II w Sułowie pani Krystyna Piosik, proboszcz Sułowskiej Parafii ks. Józef Kawalec i prezes Salos Avanti Sułów Wiesław Mierzejowski. Ksiądz proboszcz zaintonował również pierwszą kolędę.

Dobrze zorganizowany Festiwal to wiele osób. Grupa Salosu w liczbie 20 osób przygotowywała kanapki dla wszystkich, uczniowie Gimnazjum którzy je roznosili serwowali kawę i herbatę w pracowniach gimnazjum. Szkoła tętniła życiem, uczestnicy odpoczywali i przygotowywali się do występu w salach szkolnych.

Autor

ks. Marcin Nesterowicz SDB

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij