Przejdź do treści

Wiadomości

Koncert Winter Orchestra Workshop w Różanymstoku

  • 14 lutego 2017 r.

Już po raz drugi w tzw. "Drapieżnku" Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku odbył się koncert w ramach projektu Winter Orchestra Workshop. W niedzielę, 12 lutego, sala wypełniła się po brzegi.

To niezwykłe wydarzenie muzyczne było zwieńczeniem już po raz trzeci zorganizowanych w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku warsztatów muzycznych, w których wzięli udział uczestnicy z całego województwa podlaskiego, a także z innych regionów Polski. Młodzi instrumentaliści stworzyli ponadstuosobową estradową orkiestrę. Warsztaty poprowadził wybitny włoski dyrygent Andrea Loss, wraz z białostockimi pedagogami i muzykami Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W tegorocznym, bogatym repertuarze znalazła się muzyka z różnych stron świata, muzyka filmowa (James Bond) i musicalowa (Upiór w operze). Podczas koncertów można było zobaczyć i usłyszeć nie tylko grupę instrumentów dętych drewnianych i blaszanych, lecz także całą rodzinę instrumentów perkusyjnych, wiolonczele, kontrabasy oraz fortepian, harfę i organy.

Program:
1. Saverio Mercadante – Omaggio a Bellini
2. Luciano Feliciani – Old Folk Songs from Iceland
3. Lloyd Webber – Upiór w operze
4. Franco Cesarini – Variations on a French Folk Song
5. Bond… James Bond
6. Arturo Márquez – Danzón nr 2
7. Hardy Mertens – Take a Walk

Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Był to już kolejny koncert WOW w Różanymstoku.

Źródło

rozanystok-salezjanie.pl


Udostepnij