Przejdź do treści

Wiadomości

Relacja z FSM-u w Krakowie i Zakopanem

  • 20 lutego 2017 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W dniach od 13 do 18 lutego odbyło się Formacyjne Spotkanie Młodych (FSM) dla młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem byliśmy w Krakowie i Zakopanem. Osoby na spotkanie przyjechały z Wrocławia z Parafii p.w. św. Michała Archanioła, Parafii p.w. Chrystusa Króla, z Liceum Salezjańskiego (przy ul. Świętokrzyskiej), Lubina z Parafii p.w. św. Jana Bosko oraz z Tarnowskich Gór.

Pragnąc wzrastać w świętości, przyglądaliśmy się uważnie życiu bł. Oratorian z Poznania, w czym pomógł nam z konferencją kl. Krzysztof Jaskólski. W zagłębieniu się w tajemnicę Eucharystii i sakramentu spowiedzi świętej pomogli nam również poprzez konferencje diakoni – Paweł Figura i Mariusz Pupka. Natomiast tajemnicą swojego powołania podzielił się z nami kl. Kamil Urawski.

Nie zabrakło meczu piłki nożnej salezjanie/FSM-owicze oraz pogodnych wieczorów, które poprowadził kl. Adrian Sroka wraz z klerykami. Czas nocnej adoracji był szczególnym momentem przebywania sam na sam z Mistrzem i słuchania Jego głosu.

W Zakopanem Pan Bóg obdarzył nas wspaniałą słoneczną pogodą, śniegiem i wyjątkową widocznością panoramy Tatr. Mogliśmy przeżywać radość w duchu salezjańskim zdobywając oblodzoną Gubałówkę, Sarnią Skałę i Kasprowy Wierch.

Źródło

Udostepnij