Przejdź do treści

Wiadomości

Chocianów: Piątka na ferie

  • 21 lutego 2017 r.
(fot. www.chocianow.salezjanie.pl)
(fot. www.chocianow.salezjanie.pl)

W roku 2017 przypada 75 lecie męczeńskiej śmierci Piątki Poznańskiej tj. pięciu wychowanków salezjańskich z oratorium w Poznaniu. Stąd wiele inicjatyw związanych obchodami tej rocznicy.

W ramach ferii w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie odbyły się pod hasłem „Z Piątką na piątkę” w dniach od 13 do 17 lutego półkolonie zimowe. Uczestnicy ferii poznali z zarysie każdego z Błogosławionych Męczenników i historię ich krótkiego życia.

Podczas pracy w grupach powstało wiele ciekawych prac rebusów czy rymowanek. Wśród nich Pięciu chłopców z Poznania o naszą ojczyznę, wiarę i honor walczyło. Do nieba dążyli i Maryję czcili. Jezusa kochali i za to swoje życie oddali.

W czasie półkolonii jej uczestnicy udali się na wycieczkę do Wrocławia dla chwil zabawy w parku rozrywki rodzinnej „Bobolandii” oraz zwiedzania „Hydropolis”.

Tematyka bł. Piątki Poznańskiej była kontynuowana podczas zimowiska w Szklarskiej Porębie zorganizowanego w drugim tygodniu ferii dla ministrantów, dzieci i młodzieży ze scholi.

Autor

Ks. Krzysztof Smardzewski

Źródło

www.chocianow.salezjanie.pl

Zdjęcia


Udostepnij