Przejdź do treści

Wiadomości

Pieszyce: Gimnazjalny FSM o Eucharystii

  • 1 marca 2017 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W dniach od 24 do 27 lutego w Pieszycach odbyło się Formacyjne Spotkanie Młodych dla gimnazjalistów. Chłopcy przyjechali z Twardogóry, Czarnego Lasu (z księdzem Tomkiem Szczepanikiem), Sosnowca (z ks. Darkiem Szyszką) i Tarnowskich Gór (z kl. Krystianem Sukiennikiem). Wraz z klerykami z Lądu i opiekunami było 26 osób.

Na poprzednim FSM-ie zgłębialiśmy tajemnicę sakramentu spowiedzi. Wszystko w nawiązaniu do snu św. Jana Bosko pod tytułem „Młot i kowadło”. Tak więc, tym razem wspólnie pochyliliśmy się nad tajemnicą Eucharystii. Dlatego też rozpoczęliśmy nasze spotkanie od adoracji i przygotowania poprzez sakrament pokuty, by czystym sercem przyjąć Jezusa obecnego w Eucharystii.

Pomogły nam w tym również konferencje. W niedzielę rano z konferencją przejechał do nas ks. Piotr Lorek, a o godzinie 11.00 przewodniczył Mszy św. i wygłosił do nas słowo. Podzielił się z nami swoim osobistym przeżyciem Eucharystii, tym jak ważna jest uczta i ofiara oraz, że powinniśmy wypełniać swoje obowiązki na tyle ile możemy, a resztę zostawić Panu Bogu.

O cudzie Eucharystycznym opowiadała nam natomiast siostra dyr. Maria Jędrak, której dziękujemy również za gościnę, domowe jedzenie i że mogliśmy czuć się jak w domu. kl. Mateusz podczas słówka podzielił się z nami, jak ważna jest Eucharystia w odkrywaniu i umacnianiu powołania. Muzycznie animował nas kl. Bartek a nad pięknem liturgii czuwał kl. Łukasz. Dziękujemy wszystkim klerykom (więc też Pawłowi, Arkowi i Krystianowi) za ich zaangażowanie i serce Księdza Bosko.

Prawie dla wszystkich nowym doświadczeniem i wyzwaniem były biegówki. Naszych sił próbowaliśmy na przełęczy Jugowskiej pod czujnym okiem instruktora – pana Zbigniewa Barańskiego. Śnieg i dobra pogoda sprawiły, że mogliśmy poczuć się jak na igrzyskach zimowych, otoczeni pięknem Stworzyciela. Zatrzymując się na krótki odpoczynek w schronisku „Sowa”, wszyscy dotarliśmy do celu.

Kolejną wielką dawkę emocji dostarczyła nam gala boksu. Mogliśmy poznać boks „od kuchni” dzięki panu Ryszardowi Makowskiemu, który jest trenerem i prezesem ds. sędziowskich dolnośląskiego związku bokserskiego. Mogliśmy być podczas treningu zawodników przygotowujących się do wejścia na ring oraz oglądnąć kilka walk.

Sobotni wieczór to turniej piłki halowej i koszykówki na sali przy zespole szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. Dziękujemy siostrze Marioli za jej dyspozycyjność i troskę.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie w ramach FSM-u do Częstochowy i Kopca od 31 marca do 2 kwietnia.

Źródło

Udostepnij