Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjanie Współpracownicy w szkole miłości w Woźniakowie

  • 20 marca 2017 r.

W Kutnie przez trzy dni działała „Szkoła Miłości”. Była to szkoła wyjątkowa, a jej uczniowie zgłębiali tajniki Boskiej Nieograniczonej Miłości.

Ośrodek rekolekcyjny w Kutnie-Woźniakowie w dniach 17-19 marca gościł Salezjanów Współpracowników na rekolekcjach wielkopostnych. W tym roku tematem „Szkoła Miłości” zajął się ks. dr Adam Węgrzyn SDB. Podczas konferencji przybliżał biblijne historie, by jak najlepiej zobrazować Bożą Miłość, która nie ma żadnych granic. Wskazywał też właściwe postawy, jakimi powinien kierować się każdy Salezjanin, by jak najpełniej wypełnić swoje powołanie w duchu ks. Bosko.

W rekolekcjach wzięło udział ok. 70 Salezjanów Współpracowników inspektorii warszawskiej z Centrów Lokalnych w Kielcach, Kutnie, Łodzi, Olsztynie, Płocku, Poznaniu, Różanymstoku, Suwałkach, Warszawie i Żyrardowie oraz Prowincji Wrocławskiej z Centrum Lokalnego w Chocianowie. Obecni byli także Delegat Inspektorialny, Ks. Henryk Bonkowski SDB, Delagatka Inspektorialna, s. Teresa Nowak FMA, oraz Delegat Lokalny, Ks. Adam Wtulich SDB.

To był piękny czas, który pozwolił chociaż trochę przybliżyć się do Chrystusa, który, kierując się Nieograniczoną Miłością, nie zawahał się oddać za nas swojego życia. Niech ten piękny czas rekolekcji owocuje w naszych sercach, a także w sercach wszystkich, którym tę Piękną Nowinę będziemy głosić.

Autor

Radosław Kowalczyk


Udostepnij