Przejdź do treści

Wiadomości

Posłanie misyjne wolontariuszy

  • 26 czerwca 2017 r.

18 czerwca 2017 roku w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie odbyło się posłanie wolontariuszy Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Eucharystię celebrował ksiądz Inspektor Andrzej Wujek, który także nałożył krzyże misyjne i udzielił ewangelicznego posłania wolontariuszy udających się w tym roku na misje.

Trzynaścioro wolontariuszy, którzy jadą do pracy misyjnej w charyzmacie ks. Bosko do najuboższych krajów na świecie, są żywym przykładem wypełnienia uczynków miłosierdzia względem ubogich.

Wolontariusze przeszli roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W ciągu roku rozeznawali, skąd pochodzi ich motywacja wyjazdu, poznali charyzmat księdza Bosko, zwyczaje krajów misyjnych i charakter pracy wolontariuszy. Mieli okazję poznać misjonarzy i misjonarki z różnych placówek misyjnych oraz wolontariuszy, którzy już wrócili z misji.

W 2017 roku na misje wyjadą 3 wolontariuszki na wolontariat roczny do Peru i Kazachstanu oraz 10 wolontariuszy na wolontariat krótkoterminowy do Zambii, Kazachstanu, Gruzji.

Ci młodzi ludzie cząstkę swojego życia poświęcą na pracę z opuszczonymi, ubogimi, zaniedbanymi dziećmi i młodzieżą w duchu świętego Jana Bosko.

Polecamy ich waszym modlitwom!

Autor

Zofia Ruducha


Udostepnij