Przejdź do treści

Wiadomości

Świętochłowice: Takiego początku roku szkolnego jeszcze nie było

  • 8 września 2017 r.
Świętochłowice, nowy rok szkolny 2017
Świętochłowice, nowy rok szkolny 2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami. 4 września pierwsza klasa szkoły podstawowej dzielnie wkroczyła w progi „Don Bosko” – Salezjańskiego Zespołu Szkół w Świętochłowicach i rozpoczęła szkolną przygodę. Ten wyjątkowy dzień zgodnie z duchem salezjańskim zainaugurowała uroczysta Msza Święta, podczas której ks. Mirosław Niechwiej poświęcił tornistry i „tyty” z łakociami naszych najmłodszych uczniów, a cała społeczność szkolna uzyskała błogosławieństwo na kolejny rok.

Teraz dzieci zadomowiły się już w nowej sali, poznały plan lekcji i panujące w szkole zasady, mogą więc rozwijać się pod czujnym okiem wychowawców i cieszyć wspólną nauką oraz zabawą na nowym placu zabaw.

Nowy rok szkolny budził wiele emocji. Dla szkoły salezjańskiej stanowi bowiem ogromne wyzwanie, ale odważnie stajemy naprzeciw wprowadzonym zmianom i mamy nadzieję odnosić sukcesy w edukacji wczesnoszkolnej.

Życzymy wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu dobrego roku pełnego pozytywnych wrażeń, satysfakcji z wszelkich aktywności i zapału do pracy. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości i zadowolenia z dokonań dzieci.

Autor

Barbara Morys, Lucyna Warzecha

Zdjęcia


Udostepnij