Przejdź do treści

Wiadomości

Anielski bal w Woźniakowie

  • 2 listopada 2017 r.
Woźniaków Bal Aniołów 2017
Woźniaków Bal Aniołów 2017

W ostatni dzień października w Woźniakowie koło Kutna odbył się „Bal Aniołów”. Wydarzenie, którego organizatorem od kilku już lat jest Oratorium im. Bł. Michała Rua, zgromadziło przeszło sto osób, najwięcej dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej, a także ich rodziców.

W ramach balowego wieczoru przygotowano tańce integracyjne, konkurs na najpiękniejszy strój anielski oraz quiz o niebieskich posłańcach. Była również modlitwa i słówko wieczorne ks. Henryka Chibowskiego. Nie zabrakło nagród rzeczowych, m.in. książek, figurek aniołków, kalendarzy i słodkości oraz poczęstunku, ufundowanych w ramach projektu realizowanego przez oratorium i Starostwo Powiatowe.

Organizowana corocznie przez salezjanów z Woźniakowa zabawa jest dobrą okazją nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale również na integrację osób ze środowisk wiejskich i miasta Kutna. Wystarczy spojrzeć na miejscowości, z których przybyli uczestnicy: Adamowice, Dudki, Byszew, Dębina, Wały, Podczachy, Zawady, Leszczynek, Woźniaków, Grabków, Wroczyny, Nowa Wieś, Kostusin, Leszno, Kuchary i Strzelce.

Wszystkim aniołkom i tym, którzy przygotowali bal – salezjanom, wychowawcom oratorium, animatorom i kandydatom oraz salezjanom współpracownikom – mówimy: dziękujemy.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij