Przejdź do treści

Wiadomości

Legionowo: X Koncert Charytatywny pt. „Podążając za gwiazdą”

  • 4 stycznia 2018 r.
Legionowo: X Koncert Charytatywny pt. „Podążając za gwiazdą”
Legionowo: X Koncert Charytatywny pt. „Podążając za gwiazdą”

Co roku Szkoły Salezjańskie w Legionowie organizują koncert charytatywny dla najbardziej potrzebujących. Tak też było w grudniu 2017 r. Jak mówi Aleksandra Tokarska: „Wszyscy angażujemy się w działalność charytatywną, ponieważ chcemy zwrócić uwagę na istotne problemy, których społeczeństwo nie jest do końca świadome”. Na pewno uczniowie nie robią tego z pobudek egoistycznych, chęci zysków czy własnych interesów, ich działalność wynika jedynie z szczerej chęci niesienia pomocy bliźniemu.

Pod koniec ubiegłego roku uczniowie pomagali dzieciom z Nurca. Przywołują przy tym słowa św. Jan Paweł II, który powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Teatr „PoProstu” wraz z klasą 1A Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z opiekunami p. Joanną Rogalą (jednocześnie wychowawcą klasy Ia SLO) i p. Patrykiem Pawlakiem przygotowali program artystyczny, podczas którego zbierano fundusze na pomoc dzieciom z Podlasia, z miejscowości Nurca. Opiekuje się nimi zaprzyjaźniona z naszą szkołą siostra Katarzyna Lachowska wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr z Gandino .

W programie widzowie mogli obejrzeć:
1. „Koncert Kolęd i Pastorałek”, czyli najpiękniejsze polskie Kolędy i Pastorałki w wykonaniu wokalistek Teatru „PoProstu”;
2. Spektakl teatralny pt. „Kto powita Maleńkiego?” w wykonaniu starszej i młodszej grupy teatralnej;

Reżyserami koncertu byli wspomniani już opiekunowie Teatru „PoProstu”: p. Joanna Rogala i p. Patryk Pawlak. Spotkanie uświetnił festiwal wypieków w wykonaniu aktorek, aktorów, wokalistek, wokalistów naszego całego Teatru „PoProstu” oraz uczniów klasy Ia SLO. Podczas koncertu udało się zebrać około 2 tysięcy złotych. Siostry oraz ich podopieczni wyrazili podziękowanie za wokalne i teatralne umiejętności wokalistów, wokalistek oraz aktorów, biorących udział w przedstawieniu, a także za dobre, oddane i szczodre serca. „Wiemy, że dobro powraca” – powiedziała na koniec jedna z sióstr.

Autor

Aleksandra Tokarska


Udostepnij