Przejdź do treści

Wiadomości

Poznań: Uczniowie Szkół Salezjańskich otrzymują nagrody

  • 4 stycznia 2018 r.
Poznań: Uczniowie Szkół Salezjańskich otrzymują nagrody
Poznań: Uczniowie Szkół Salezjańskich otrzymują nagrody

Wśród 244 nagrodzonych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znaleźli się licealiści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu: Marcin Szwarc, Piotr Jóźwiak, Sebastian Podstawski, Jakub Stryczyński, Wojciech Zieliński, a także z Salezjańskiego Gimnazjum – Jakub Winiecki oraz byli wychowankowie: Emilia Kawka, Stanisław Gardzielewski, Andrzej Jachowski i Marcin Janicki.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród finansowych odbyło się w auli Politechniki Poznańskiej. „Z całą pewnością warto inwestować w swoje talenty. Nagrody mają charakter nie tylko symboliczny” – mówił Przemysław Alexandrowicz, radny z Poznania i jednocześnie przewodniczący kapituły, która zdecydowała o tym, kto znalazł się na liście laureatów. „Najważniejsza jest wiedza i umiejętności, ale konkretny, bo finansowy wymiar tych wyróżnień, jest także cenny. Pokazuje, że szczególny wysiłek i praca, by stać się laureatami wielu często ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursów i olimpiad została przez miasto doceniona”.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom i życzymy, aby ten sukces wzmocnił pracę uczniów podczas realizacji naukowych zadań i pasji.

(Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu)


Udostepnij