Przejdź do treści

Wiadomości

Półkolonie zimowe w Oratorium św. Jana Bosko w Szczecinie

  • 22 stycznia 2018 r.
Półkolonie zimowe w Oratorium św. Jana Bosko w Szczecinie
Półkolonie zimowe w Oratorium św. Jana Bosko w Szczecinie

W dniach od 15 do 19 stycznia 2018 roku w parafii Matki Bożej Różańcowej na szczecińskich Gumieńcach, jak co roku, odbył się turnus półkolonii zimowych dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczne półkolonie zaczęły się od wizyty w Folwarku Podkowa, gdzie wszyscy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, przeplatanych grami oraz zabawami integracyjnymi, aby poznać się lepiej. Nieoceniona pani Sylwia z Folwarku wprowadziła uczestników w tajniki przygotowywania zdrowych i jednocześnie smacznych przekąsek, a następnie pokazała, jak robić rogaliki, sałatki owocowe, chipsy warzywne oraz znakomite sosy. Można stwierdzić, że było naprawdę smacznie.

Wtorek zaczął się Mszą Świętą, podczas której miłosierdziu Bożemu biorący udział w półkoloniach polecali wiele ważnych spraw, takich jak: prośby o opiekę, a także błogosławieństwo na radosny czas ferii. Następnie grupa wybrała się do kręgielni, gdzie stoczono iście zacięte, pasjonujące oraz emocjonujące pojedynki na celność i punkty. W środę miała miejsce wycieczka do Gryfina, gdzie zabawom i szaleństwom nie było końca z powodu odwiedzin w Centrum Wodnym „Laguna”. Solanka, zjeżdżalnie, rzeka i fale dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń oraz radości. Najbardziej wyczekiwanym dniem półkolonii był jednak czwartek, kiedy to zrobiono wypad do szczecińskiej wrotkarni. Zarówno wytrawni jeźdźcy, jak i osoby stawiające swoje pierwsze kroki na wrotkach miały mnóstwo zabawy. Obecny dobry humor, wspaniały nastrój w grupie to świetne podstawy do przełamywania własnych lęków, barier czy obaw. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii była wizyta w kinie Helios. Dzieci i młodzież obejrzały piękną i mądrą opowieść o łagodnym oraz dzielnym byczku Fernando, który na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności został uznany za dziką i niebezpieczną bestię.

Bardzo serdecznie grupa składa dobremu Bogu za błogosławieństwo, wychowawcom za opiekę oraz kierownikowi półkolonii – ks. Rafałowi Krysiakowi – za to, iż bezpiecznie przeprowadził wszystkich przez ten radosny czas. Dzięki należą się księdzu również za opowiadane żarty rozładowujące czasami napiętą atmosferę i za niesamowitą cierpliwość w odpowiadaniu na niezliczoną liczbę pytań. Rozpoczynającym przerwę od zajęć szkolnych uczestnicy półkolonii życzą cudownych, bezpiecznych ferii i czekają na wakacje i kolejne półkolonie w Oratorium św. Jana Bosko w Szczecinie.

 

Autor

Marta Słodzińska

Zdjęcia


Udostepnij