Przejdź do treści

Wiadomości

XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu

  • 30 stycznia 2018 r.
XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu
XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu

XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu to już historia. W dniach 26‒28 stycznia w Suwałkach goszczono drużyny ze stowarzyszeń z całej Polski: SALOS „RÓŻA” Kutno, SCS „AMICO” Lubin, SALOS Dobieszczyzna, SALOS Ełk, SALOS Łódź Wodna, , SALOS Słupsk, SALOS Poznań, SALOS Żyrardów oraz drużyny zaprzyjaźnione: RESO Akademia 2012, UKS Rutka-Tartak, „Przyjaciele”.

W piątek, 26 stycznia, nastąpiło uroczyste otwarcie w obecności władz miasta na czele z Panem Prezydentem Czesławem Renkiewiczem, zarządem SALOS RP z prezesem prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim, krajowym duszpasterzem sportowców ks. Edwardem Pleniem SDB, (który niebawem wyjeżdża na Zimowe Igrzyska do Korei), sponsorów, donatorów, salezjanów, sióstr salezjanek, trenerów. W części artystycznej wystąpił zespół: „Szyszki i Przyjaciele”. SL SALOS w SUWAŁKACH świętowało również 25-lecie SALOSu w Suwałkach.

W sobotę w kościele salezjanów odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. inspektora dra Andrzeja Wujka, który wygłosił także homilię. Po Eucharystii odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 25-lecia SL SALOS. Wybitni prezesi, trenerzy, sponsorzy, przyjaciele otrzymali okolicznościowe medale.

Przez te 3 dni najważniejsze było wspólne przebywanie ze sobą, gra w duchu fair play i wspominanie św. Jana Bosko , wielkiego pedagoga, przyjaciela młodzieży, założyciela Salezjanów i rodziny salezjańskiej i twórcy systemu prewencyjnego.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach : kat. A (rocznik 2001-2002) chłopców i dziewcząt oraz w kat. B (rocznik 2003-2004) i C (rocznik 2005 i młodsi) chłopców.

Wyniki:

kat. A dziewcząt

I miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno
II miejsce – SALOS Łódź Wodna
III miejsce – SALOS Dobieszczyzna

kat. A chłopców

I miejsce – SALOS Żyrardów
II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno
III miejsce – SALOS Suwałki

kat. B chłopców

I miejsce – SALOS Ełk
II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno
III miejsce – „AMICO” Lubin

kat. C chłopców

I miejsce – SALOS Poznań
II miejsce – SALOS Słupsk
III miejsce – SALOS Ełk

Puchar FAIR PLAY – SALOS „RÓŻA” Kutno

Puchar za Walory Moralno-Kulturowe – SALOS Dobieszczyzna

Najlepsi zawodnicy:

KAT. A Chłopców – Patryk Cieślak – SALOS „RÓŻA” KUTNO
KAT. B Chłopców – Mariusz Orzechowski – SALOS SŁUPSK
KAT.C Chłopców – Igor Kuśnierczyk – SALOS POZNAŃ
KAT. A Dziewcząt – Natalia Otto  – SALOS „RÓŻA” KUTNO

Zdjęcia


Udostepnij