Przejdź do treści

Wiadomości

Koncert pt. „Abp Antoni Baraniak In Memoriam” w Krakowie

  • 6 marca 2018 r.
Koncert pt. „Abp Antoni Baraniak In Memoriam” w Krakowie 1
Koncert pt. „Abp Antoni Baraniak In Memoriam” w Krakowie 1

Współczesne czasy odarły młode pokolenie z autorytetów, do którym można by się odwołać. Na szczęście jest coraz więcej organizacji, które sięgając do historii, wydobywają niezwykłe osobistości z przeszłości dla współczesnych pokoleń i ukazują je jako świadectwa nieustępliwej walki o godność, wartości, prawdę i chrześcijańskie ideały. Jedna z takich postaci jest arcybiskup Antoni Baraniak, „niezłomny rycerz polskiego Kościoła”, jak nazywany jest w wielu publikacjach, salezjanin, który w pełni zrealizował oddanie się Kościołowi w bardzo ciężkich czasach reżimu komunistycznego. Wspomina się tego wielkiego kapłana i Polaka przy różnych okazjach i wydarzeniach, szczególnie o wymiarze patriotycznym.

Tak też było w niedzielę, 4 marca 2018 r., w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Krakowie, gdzie odbył się koncert zatytułowany: „Abp Antoni Baraniak In Memoriam”. Organizatorami artystycznego wydarzenia byli salezjanie, krakowski oddział IPNu oraz Stowarzyszenie Passionart. Chór, orkiestra symfoniczna oraz soliści Filharmonii Krakowskiej wykonali „Requiem d-moll KV 626” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Podczas koncertu uroczyście wniesiono portret arcybiskupa Baraniaka, a ks. Adam Parszywka, inspektor inspektorii krakowskiej, zaprezentował jego postać. Koncert zgromadził wiele osób, które wypełniły kościół na Dębnikach. Wrażenia artystyczne oraz poziom wykonania sprawiły, że koncert zakończył się owacją na stojąco.

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij