Przejdź do treści

Wiadomości

Przełożony Generalny odwiedza salezjańskie dzieło w Ngozi

  • 14 marca 2018 r.
Przełożony Generalny odwiedza salezjańskie dzieło w Ngozi
Przełożony Generalny odwiedza salezjańskie dzieło w Ngozi

„Po raz pierwszy zostałem powitany w ten sposób, doprawdy to wszystko jest bardzo piękne” – powiedział Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime po swoim przybyciu do liceum im. Księdza Bosko w Ngozi, gdzie dotarł 12 marca przed południem.

Ks. Á.F. Artime przybył do salezjańskiego ośrodka – który obejmuje szkołę średnią z internatem dla uczniów – w towarzystwie swojego sekretarza ks. Horacio Lópeza i przełożonego wizytatorii pw. św. Karola Lwangi (AGL) – ks. Camiela Swertvaghera.

Oczekując z niecierpliwością na to spotkanie, salezjanie, byli wychowankowie salezjańscy i salezjanie współpracownicy z Rukago i Ngozi wyprzedzili całą wspólnotę o jakieś 35 km, witając po bratersku X Następcę Księdza Bosko.

Kiedy ks. Á.F. Artime dotarł już do dzieła, pomimo deszczu i wieczornych ciemności, w których już pogrążyło się miasto, zastał uczniów, nauczycieli, personel administracyjny dzieła i miejscową ludność, którzy czekali na niego, aby go powitać. Dwójka uczniów wręczyła mu kwiaty, po czym Przełożony Generalny przeszedł pomiędzy dwoma szpalerami witających go osób, odwzajemniając pozdrowienia, uśmiechy i pozując do zdjęć. A potem, już w pomieszczeniach szkolnych, na obiektach sportowych mógł obejrzeć występy w wykonaniu uczniów szkoły, którzy grali również na słynnym bębnie burundyjskim, będącym głównym instrumentem w ich kulturze narodowej, który został wciągnięty na listę światowego dziedzictwa.  

Przełożony Generalny spędzi cały dzisiejszy dzień, 13 marca, w dziele w Ngozi, a pierwszym spotkaniem, jakie zostało zaplanowane, będzie jego spotkanie z salezjanami z całego Burundi.

Na ANSFlickr są dostępne wszystkie zdjęcia z tej wizyty.

Źródło

Udostepnij