Przejdź do treści

Wiadomości

W Hiszpanii salezjanie towarzyszą młodym w przygotowaniach do Wielkiejnocy

  • 26 marca 2018 r.
W Hiszpanii salezjanie towarzyszą młodym w przygotowaniach do Wielkiejnocy
W Hiszpanii salezjanie towarzyszą młodym w przygotowaniach do Wielkiejnocy

W tym roku również ponad dwa tysiące młodych ludzi z ośrodków salezjańskich w całej Hiszpanii będzie uczestniczyć w spotkaniach przygotowujących do Wielkanocy, organizowanych w różnych częściach kraju. Spotkania będą miały miejsce w dniach 29 marca ‒ 1 kwietnia, czyli do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Te spotkania przygotowała zarówno inspektoria pw. Maryi Wspomożycielki, jak i inspektoria pw. św. Jakuba Większego. Dołożono wszelkich starań, by uczestnicy spotkań mieli możliwość jak najgłębszego przeżycia najważniejszych wydarzeń dla chrześcijanina: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa.

Inspektoria pw. Maryi Wspomożycielki przedstawia dwie propozycje. Pierwszą jest spotkanie w ramach Paschy Młodzieży i Paschy Rodzin, w których weźmie udział 1400 osób. Przebiegać one będą pod hasłem: „Chodźcie i zobaczcie”. Po pomyślnym przebiegu tego rodzaju spotkań w ubiegłym roku, Pascha Rodzin chce zaprosić wszystkie rodziny chrześcijańskie, które chcą przeżyć celebrację Triduum Paschalnego w otoczeniu ludzi młodych, w radości i w duchu salezjańskim.

Zaś w inspektorii pw. św. Jakuba Większego także zaproponowano Paschę Młodzieży i Paschę Rodzin, lecz pod hasłem „Radością jest kochać aż do końca”, czyniąc to w pięciu różnych miejscach. W Arévalo (Ávila), Logroño i Mohernando (Guadalajara) ponad 300 ludzi młodych, podzielonych na grupy, będzie uczestniczyć w spotkaniach odbywających się na trzech różnych poziomach. Te spotkania składają się na edukacyjny proces wychowania do wiary i będą one rodzajem przygotowania młodych do uważnego przeżywania celebracji Triduum Paschalnego w miejscach zamieszkania.

Dwa pierwsze poziomy są adresowane do dziewcząt i chłopców w wieku 16‒17 lat, a ich cel jest pedagogiczny, ponieważ proponują odkrycie znaczenia Wielkiego Tygodnia przez wyjaśnianie symboliki i nabywanie doświadczenia w grupach. Przypuszczalnie w Arévalo skorzysta z takiego spotkania ponad 120 ludzi młodych, którym będzie towarzyszyć 45 animatorów, a w Logroño będzie uczestniczyć prawie 150 młodych, którym będzie towarzyszyć ponad 30 osób odpowiedzialnych za organizację. Natomiast trzeci poziom zakłada podjęcie rozeznania bardziej osobistego, bardziej zażyłej modlitwy, pozwalających zgłębić główne dni Wielkiego Tygodnia. Około 40 ludzi młodych będzie uczestniczyć w spotkaniu, które odbędzie się w Mohernando. Kolejną propozycją do wspólnego przeżywania celebracji Wielkiego Tygodnia będzie Pascha Rodzin, która będzie mieć miejsce zarówno w Somalo (La Rioja), jak i w Mohernando; będzie się ona odbywać w tym samym czasie co Pascha Młodzieży.

Pascha Młodych, którą będzie można śledzić także w sieciach społecznościowch, z hasztagiem #PascuaSalesiana, nie będzie jedynym sposobem przeżywania tego szczególnego czasu w duchu charyzmatu salezjańskiego.

Źródło

Udostepnij