Przejdź do treści

Wiadomości

Otwarci na salezjański charyzmat

  • 19 kwietnia 2018 r.
Otwarci na salezjański charyzmat
Otwarci na salezjański charyzmat

Szkoła salezjańska w Świętochłowicach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych nowych uczniów, którzy stoją obecnie przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

Stąd też nauczyciele wraz z uczniami SZSP „Don Bosko” w drugą niedzielę kwietnia zaprosili do siebie wszystkich chętnych na Dzień Otwartych Drzwi, w trakcie którego sporo się działo: „Przede wszystkim można się było spotkać z uczniami i nauczycielami oraz specyfiką tej szkoły. Pewne jest, że kilkadziesiąt minut nie odda tego, co tu ma miejsce na co dzień – dlatego zapraszamy tu już od września” – entuzjastycznie zachęcała uczennica klasy pierwszej liceum, Martyna.

Placówka w świętochłowickiej dzielnicy Zgoda na bieżąco dostosowuje swą ofertę do aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz bierze pod uwagę trendy w świecie edukacji. Ksiądz dyrektor, Wiktor Szlęzak wskazuje jednakowoż na jeszcze jeden aspekt: „Nauka w naszym liceum salezjańskim, które aktywnie współpracuje z okolicznymi uczelniami to z pewnością duży plus dla naszej młodzieży. Rozwijamy się również z dziedzinie nowych technologii, stąd też zapraszamy przyszłych informatyków i grafików komputerowych do jedynego w mieście technikum o profilu elektronicznym. No i w końcu nasze najnowsze „dziecko”, czyli szkoła podstawowa, do której zapraszamy zarówno do klasy pierwszej jak i siódmej. Niemniej, chciałbym zaznaczyć, że oprócz wysokiego poziomu nauczania, ważne jest dla nas również rzetelne wychowanie w myśl słów św. Jana Bosko – Wychowywać młodych na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan”.

Uczennica szkoły Wanesa na antenie Radia Em tak mówiła o swojej szkole: „Panuje takie przekonanie, że szkoła katolicka to miejsce, gdzie się w kółko modlimy i chodzimy na msze. Oczywiście tak nie jest, aczkolwiek dzień zaczynamy modlitwą, co nam daje „powera” do dalszego działania. Charakteryzujemy się tym, że nikt nie czuje się tu sam, bo każdy ma znajomych i przyjaciół, którzy mogą nam pomóc w trudnej sytuacji.”

Autor

Wojciech Szołtysek

Źródło

Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko”

Zdjęcia


Udostepnij