Przejdź do treści

Wiadomości

Savionalia 2018 rozpoczęte!

  • 2 maja 2018 r.
Savionalia 2018
Savionalia 2018

1 maja po południu, po prezentacji grup połączonej z pokazem talentów artystycznych i choreograficznych, na scenie przed budynkiem salezjańskiego seminarium w Krakowie rozpoczęły się Savionalia 2018 – Święto Młodzieży Inspektorii Krakowskiej, któremu patronuje św. Dominik Savio. W tym roku odbywają się pod hasłem: “Rewolucja duchowa”. 

Tegoroczne Savionalia są szczególne, ponieważ łączą się ze XXIX Światowymi Dniami Młodzieży Salezjańskiej (28 kwietnia – 3 maja), co pozwala obu grupom pobyć trochę ze sobą razem. Istotnie, jedni i drudzy (razem ponad 2200 osób) w dniu wczorajszym, 1 maja, spotkali się na wieczorze modlitewnym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie oprawę muzyczną zapewnił zespół Fausystem z Oświęcimia. W czasie spotkania dwójka młodych ludzi z Polski i Syrii podzieliła się świadectwami życia, a jedna z miejscowych sióstr przybliżyła postać św. siostry Faustyny i tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Natomiast w dniu dzisiejszym, 2 maja, obie grupy spotkają się dwukrotnie: w czasie spotkania radości młodzieży salezjańskiej na Rynku Głównym oraz na międzynarodowym pikniku salezjańskim z koncertami (zespoły Muode Koty i niemaGOtu) i uroczystym zakończeniem Igrzysk.

W tegorocznych Savionaliach bierze udział około 500 ludzi młodych z inspektorii krakowskiej, łącznie z młodzieżą z Ukrainy. Hasło towarzyszące temu świętu młodzieży podkreśla radykalną przemianę życia, która jest możliwa tylko dzięki łasce i działaniu Ducha Świętego. Młodzi uczestnicy, wpatrując się w przykłady św. Dominika Savio, jego wychowawcy – św. Jana Bosko, św. siostrę Faustynę będą odkrywać w swoich sercach Jego dary i charyzmaty. Dadzą temu również wyraz, biorąc udział w wielkiej ewangelizacji miasta. 

Savionalia 2018, jak to miało miejsce w poprzednich latach, zakończą się ceremonią wręczenia nagród, co poprzedzi udział ich uczestników we Mszy św. z rozesłaniem wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego “Młodzi Światu”. 

Źródło

www.infoans.org


Udostepnij