Przejdź do treści

Wiadomości

Ponad 200 osób na dorocznym spotkaniu przyjaciół Salezjanów w Niemczech

  • 11 maja 2018 r.
Ponad 200 osób na dorocznym spotkaniu przyjaciół Salezjanów w Niemczech
Ponad 200 osób na dorocznym spotkaniu przyjaciół Salezjanów w Niemczech

Ponad 200 osób zgromadziło się w domu salezjańskim w Benediktbeuern, w Bawarii, na dorocznym „Stifterfest”, spotkaniu dobroczyńców, pomocników i przyjaciół Salezjanów Księdza Bosko w Niemczech. Spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności Synów Księdza Bosko pod adresem tych, którzy odgrywają kluczową rolę w salezjańskim posłannictwie na świecie, a także – zaznajomienia ich z ostatnimi działaniami, jakie zostały przeprowadzone w wielu miejscach na pięciu kontynentach.

Święto rozpoczęło się w piątkowy wieczór, 20 kwietnia wystąpieniem pana Lothara Wagnera, salezjanina koadiutora z Niemiec, który od wielu lat jest misjonarzem w Afryce Zachodniej, a który przybliżył zebranym swoją pracę w Gambii. Mówił o dalszej walce z wirusem Eboli i jego skutkach, o pracy z nieletnimi zamkniętymi w więzieniach, a także o konieczności pewnej mentalności strategicznej w proponowaniu trwałych i skutecznych rozwiązań w odniesieniu do istniejących problemów.  

A jeszcze poprzedniego dnia, goście mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu dzieci z cyrku „Birkino”, zrealizowany w ramach programu realizowanego przez salezjanów z Chemnitz. Następnie była wolontariuszka Veronika Hein mówiła o swoim doświadczeniu, które było jej udziałem w Beninie. “Nie możesz zmienić świata, ale możesz tam być i pomagać ludziom” – takie było końcowe przesłanie, które jej towarzyszyło w ciągu tych miesięcy wolontariatu, a którym podzieliła się również z obecnymi.                

Potem dyrektor Centrum-Fundacji im. Księdza Bosko, Philipp Hof, dr Nelson Penedo, odpowiedzialny za „Don Bosco Mission” Prokury Misyjnej w Bonn i dobroczyńca Theodor Gams wzięli udział w panelu dyskusyjnym, w czasie którego były omawiane strategie, stabilność działań oraz definitywne i przejrzyste wybory na rzecz ludzi młodych. 

Na koniec miał miejsce inny ważny moment, którym było publiczne podziękowanie ks. Herbertowi Bihlmayerpwi za jego wielki wkład, jaki wniósł jako „siła napędowa i ojciec Centrum-Fundacji im. Księdza Bosko, a nowi dobroczyńcy i pomocnicy salezjańskiego dzieła otrzymali Medale Księdza Bosko.

Źródło

Udostepnij