Przejdź do treści

Wiadomości

Przełożony Generalny zakończył swoją wizytę w Urugwaju

  • 15 maja 2018 r.
Ks. Artime zakończył swoją wizytę w Urugwaju
Ks. Artime zakończył swoją wizytę w Urugwaju

Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime zakończył swoją wizytę animacji w inspektorii urugwajskiej pw. św. Józefa. Na lotnisku w Carrasco dał wyraz swojej miłości i wdzięczności. Ostatnie przesłanie, jakie skierował, miało charakter programowy: „Byłem zachwycony widokiem osób świeckich i konsekrowanych, którzy podzielają misje, marzenia i projekty”.

Zanim wsiadł do samolotu, ks. Á.F. Artime oświadczył: „Chcę w sposób szczególny okazać wam moją wdzięczność. Odjeżdżamy z sercem pełnym waszych twarzy, uścisków, słów, które wymieniliśmy, życia, które dzieliliśmy... Dostrzegłem, że charyzmat salezjański wciąż jest żywy”.

Ostatnie trzy dni wizyty były szczególnie intensywne. W piątek, 11 maja spotkał się z około 150 osobami, salezjanami i świeckimi członkami ekip kierowniczych dzieł salezjańskich z całego kraju. W domu rekolekcyjnym „El Pelicano”, znajdującym się na peryferiach Montevideo, Przełożony Generalny powiedział: „Dzisiaj nie stanowi przedmiot negocjacji czy nie jest czymś fakultatywnym wspólna realizacja drogi ducha i posłannictwa przez salezjanów i świeckich” – podkreślił X Następca Księdza Bosko.

W sobotę, 12 maja o godz. 8.15 Przełożony Generalny spożył śniadanie z członkami różnych ekip komunikacji społecznej inspektorii, co miało miejsce w pomieszczeniach „Radio Oriental 770 AM”, radia archidiecezji Montevideo. Z powodu obecności Przełożonego Generalnego organizatorzy wizyty podjęli decyzję o wcześniejszej procesji ku czci Maryi Wspomożycielki, która odbyła się w tym właśnie dniu, a w której uczestniczył również arcybiskup Montevideo – kard. Daniel Sturla, salezjanin. Księdzu Á.F. Artime towarzyszyły tysiące osób, które wzięły udział w tym wielkim święcie maryjnym.  

W niedzielę 13 maja, w święto św. Marii Dominiki Mazzarello Przełożony Generalny spotkał się z Córkami Maryi Wspomożycielki w ich domu inspektorialnym. „Żaden człowiek młody nie zapuka do naszych drzwi, jeśli nie ukaże mu mu doświadczenia życia, które pozwoli wyraźnie dać odczuć obecność Boga pośród nas, jako braterstwa pełnego człowieczeństwa” – stwierdził przy okazji tego spotkania. A poza tym zachęcił siostry, by pozostały wierne charyzmatowi: „Nie lękajcie się! Jeśli Instytut i Zgromadzenie pozostaną wierni temu, co jest najbardziej kluczowe dla naszego charyzmatu, Duch nie przestanie nam towarzyszyć”.

„Obecność X Następcy Księdza Bosko – powiedział ks. inspektor Alfonso Bauer – to spotkanie, które nas wzmocniło i dodało bodźca do dalszej służby na rzecz młodzieży, realizowanej z entuzjazmem i optymizmem”. 

Na ANSFlickr dostępne są wszystkie zdjęcia z tej wizyty.

Źródło

Udostepnij