Przejdź do treści

Wiadomości

Rodzina Salezjańska uczestniczy w 101. Dniu Katolików Niemieckich

  • 18 maja 2018 r.
Rodzina Salezjańska uczestniczy w 101. Dniu Katolików Niemieckich
Rodzina Salezjańska uczestniczy w 101. Dniu Katolików Niemieckich

Około 70 tysięcy osób uczestniczyło w obchodach 101. Dnia Katolików Niemieckich, które odbyły się w Münster w dniach 9‒13 maja. Jego punktem kulminacyjnym była adoracja pod gołym niebem, która miała miejsce w niedzielę 13 maja. Komitet organizacyjny tego wydarzenia poinformował, że był to  „dzień, w którym wzięła udział największa ilość wiernych wyznania katolickiego po Zjednoczeniu Niemiec”. W tym wielkim święcie wiary i duchowości uczestniczyła także Rodzina Salezjańska, stawiając namiot cyrkowy. Dzięki temu dostarczyła wiele radości licznym dzieciom, młodzieży i rodzinom odwiedzającym go.

Bardzo kolorowi, uśmiechnięci, kreatywni, aktywni, uduchowieni, a przede wszystkim szczęśliwi – w ten sposób zaprezentowali się członkowie Rodziny Salezjańskiej z Niemiec pod tym czerwono-żółtym namiotem  Cyrku „Giovanni”. W roli animatorów wystąpili młodzi z Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego w Bambergu. Propozycja, z jaką wyszli do zwiedzających, przewidywała debaty przeplatane występami cyrkowymi i zajęciami o charakterze duchowym. A poza tym służono także praktycznymi informacjami dotyczącymi poszczególnych dzieł, działalności i struktur Rodziny Salezjańskiej w Niemczech.

„Poszukiwać pokoju” było głównym hasłem, które towarzyszyło temu spotkaniu kilku tysięcy osób w ciągu pięciu dni trwania imprezy w Münster. To, iż system prewencyjny Księdza Bosko znalazł zastosowanie także i tutaj, potwierdzało ponad 50 projektów, jakie Rodzina Salezjańska zaproponowała odwiedzającym namiot, a w które było zaangażowane około 200 osób; wśród nich znalazło się wielu młodych artystów z dwóch cyrków salezjańskich z miast Bamberg i Chemnitz.

Od interaktywnego cyrku do narracyjnego teatru, od akcentów duchowych do tańców, od przedstawień teatralnych do akcji sprzeciwu wobec rasizmu w mieście... Salezjańscy wolontariusze potrafili zaoferować wiele ciekawych propozycji, przyczyniających się do rozwoju dużych i małych uczestników imprezy.

Źródło

Udostepnij