Przejdź do treści

Wiadomości

Wspólnoty z Surabaja na modlitwie o przebaczenie

  • 22 maja 2018 r.
Wspólnoty z Surabaja na modlitwie o przebaczenie
Wspólnoty z Surabaja na modlitwie o przebaczenie

Delegatura inspektorialna indonezyjskich salezjanów, należąca do wizytatorii Indonezji–Timoru Wschodniego (ITM), dołączyła do całej wspólnoty katolickiej i chrześcijańskiej w tym kraju, łącząc się z nimi w duchu modlitwy i przebaczenia, co stanowiło odpowiedź na ataki terrorystyczne na trzy kościoły, które miały miejsce w niedzielę 13 maja, a w poniedziałek – na posterunek policji. 

Ks. Noel Villafuerte, salezjanin, proboszcz kościoła pod wezwaniem św. Michała i odpowiedzialny za placówkę salezjańską w mieście Surabaja, zechciał podzielić się tym, czego był świadkiem: „Ubiegłej nocy modliliśmy się z naszymi braćmi i siostrami, kapłanami i parafianami z kościoła zaatakowanego w Ngagel, wspominając w sposób szczególny sześć ofiar, które zginęły w czasie zamachu na ten kościół. W czasie tego czuwania ks. Romo Kurdo, proboszcz z Ngagel, powiedział, że nikt z bliskich tych ofiar nie dał żadnego wyrazu nienawiści czy chęci zemsty w odniesieniu do zamachowców! Liczy się tylko przebaczenie! Moi przyjaciele, głośmy je naszym życiem. Powstańmy i pokażmy, że jesteśmy inni niż świat, ponieważ do niego nie należymy i nie zmuszamy innych, by myśleli jak my; nawracajmy innych naszym współczuciem. Nie dajmy się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajmy (Rz 12, 21)”.

„Oni nie przestają się modlić” – dodał ks. Lino Belo, delegat inspektorialny dla Indonezji. „Proszę was, dołączcie się do naszej modlitwy: módlmy się za cały naród indonezyjski. Terroryści nie tylko są wrogami chrześcijan, ale są nieprzyjaciółmi całego indonezyjskiego ludu. I wszystkie główne religie kierują się tą samą motywacją, opowiadając się za pokojowym współistnieniem”.

Salezjańską placówkę w Surabaja tworzy trzech salezjanów. Kieruje nią ks. Villafuerte, a obejmuje ona szkołę średnią, parafię i ośrodek młodzieżowy.

Źródło

Udostepnij