Przejdź do treści

Wiadomości

Wizytacja Przełożonego Generalnego w Chorwacji

  • 25 maja 2018 r.
Wizytacja Przełożonego Generalnego w Chorwacji
Wizytacja Przełożonego Generalnego w Chorwacji

Zaraz po obchodach uroczystości Maryi Wspomożycielki nowa podróż czeka Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime, któremu zawsze przyświeca idea, by osobiście spotkać się ze współbraćmi i zapoznać z dziełami salezjańskimi na świecie. Tym razem Przełożony Generalny uda się na obchody stulecia salezjanów w Chorwacji, gdzie będzie przebywać w dniach 25-29 maja.

Á.F. Artime przybędzie do miasta Rijeka w piątek wieczorem, 25 maja, gdzie zostanie powitany przez dzieci i młodzież z miejscowego dzieła salezjańskiego oraz obejrzy spektakl artystyczno-kulturalny z okazji obchodów stulecia tego domu.

Następnego dnia rano, po wizycie na placówce Córek Maryi Wspomożycielki w tym mieście, spotka się z lokalną Rodziną Salezjańską i odprawi Eucharystię. Po południu uda się do Spalato, gdzie również spotka się z młodymi Chorwatami.

W niedzielę, 27 maja, po spotkaniu z salezjanami współpracownikami i Rodziną Salezjańską w Spalato, w programie jest uroczysta Msza św. z okazji 50-lecia pracy salezjanów w parafii pw. Maryi Wspomożycielki w tym mieście. Następnie Przełożony Generalny – któremu w tej podróży będzie towarzyszyć jego sekretarz ks. Horacio López i radca regionu Europa Środkowo-Północna ks. Tadeusz Rozmus – uda się do stolicy kraju – Zagrzebia.

Na poniedziałkowy dzień wizyty złożą się szczególne spotkania ks. Á.F. Artime ze współbraćmi: do południa spotkanie z członkami Rady Inspektorialnej – ustępującymi i nowo wybranymi – i Msza św. z objęciem urzędu inspektora przez nowego przełożonego inspektorii chorwackiej – ks. Tihomira Šutalo, a po południu – spotkanie ze wszystkimi salezjanami z tej inspektorii.

Wieczorem Przełożony Generalny odwiedzi prenowicjat w Zagrzebiu-Podsused, a rano we wtorek, 28 maja uda się w podróż powrotną do Rzymu.

Źródło

Udostepnij