Przejdź do treści

Wiadomości

Posłanie misyjne wolontariuszy

  • 19 czerwca 2018 r.
Posłanie misyjne wolontariuszy
Posłanie misyjne wolontariuszy

Wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Misyjnego Don Bosco zostali posłani do pracy misyjnej.

2 czerwca 2018 r. podczas spotkania na Polach Lednickich odbyło się posłanie wolontariuszy długoterminowych. W czasie Eucharystii, Prymas Polski abp Wojciech Polak nałożył krzyże misyjne ośmiu wolontariuszom, którzy jadą do pracy misyjnej w charyzmacie ks. Bosko do najuboższych krajów na świecie. Pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj: Posłanie wolontariuszy na Lednicy 2018.

Kilka dni później, dokładnie 10 czerwca 2018 r. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie odbyło się posłanie wolontariuszy długoterminowych i krótkoterminowych. Krzyże misyjne wręczył ks. Andrzej Wujek, przełożony inspektorii warszawskiej.

Na misję wyjeżdża osiemnaście osób: dziesięcioro uczestników na wolontariat długoterminowy i ośmioro chętnych na wolontariat krótkoterminowy. Będą pracować w Zambii, Ugandzie, Boliwii, Peru i Kazachstanie. Wolontariusze misyjni są żywym przykładem wypełnienia uczynków miłosierdzia względem ubogich. Ci młodzi ludzie część swojego życia poświęcą na pracę z opuszczonymi i ubogimi dziećmi i młodzieżą w charyzmacie św. Jana Bosko.

Kolejny rok formacyjny rozpoczyna się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym we wrześniu 2018 roku. Zapraszamy młode osoby do uczestniczenia w spotkaniach i wyjazdu na misje. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://misjesalezjanie.pl/wolontariat/

Autor

Maciej Olszewski


Udostepnij