Przejdź do treści

Wiadomości

Obóz sportowy w Rumi

  • 31 lipca 2018 r.
"Róża" z Woźniakowa w Rumi
"Róża" z Woźniakowa w Rumi

Młodzi sportowcy SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie z rocznika 2007, 2008 i 2009 wzięli udział w obozie sportowym od 16 do 26 lipca br. w Rumi. Obóz dla 50 osób został dofinansowany przez Wojewodę Łódzkiego i Wójta Gminy Kutno. W programie obozu zorganizowanego w SP nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi były wyjazdy nad morze oraz różnego rodzaju sparingi sportowe, wyjazdy turystyczne po Kaszubach, do takich miejsc jak Kartuzy, Szymbark, Wieżyca oraz wyjazdy na pływalnię w Redzie czy park trampolin w Rumi. Młodzi zawodnicy SL Salos „Róża Kutno” grali na boiskach przy ul. Bukowej w Rumi.

Mówi jeden z trenerów: – To nie jest tak, że przychodzę na zajęcia z dziećmi, rzucam im tylko piłkę i mówię: „grajcie”, każdy z trenerów ma wypracowany profesjonalny program szkoleniowo-wychowawczy.

Obecny prezes SL Salos „Róża Kutno” podkreśla: – Priorytetem jest praca wychowawcza z młodzieżą. Salos to nie jest zwykły klub sportowy. To nie o to tutaj chodzi. Kierujemy się zasadami św. Jana Bosko, naszego patrona. On wskazywał na cztery ważne zasady w wychowaniu młodego człowieka. Po pierwsze, dom, który daje bezpieczeństwo. Po drugie, szkoła, która uczyła charakteru. Po trzecie, właśnie boisko, niezwykle ważne miejsce. I czwarta kwestia to Kościół, który ewangelizuje i wychowuje oraz wychowuje i ewangelizuje. Nasi wychowankowie grają w II lidze wojewódzkiej Junior B1 i Trampkarz C 2 oraz w III lidze kobiet grają dziewczęta. Następne grupy grają w systemie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej: Młodzik Starszy D1, Młodzik Młodszy D2, Orlik E1, Orlik E2, Żak 1. Grupa naborowa ŻAK F2. Każdy zawodnik musi trzymać się regulaminu, nie może przeklinać, w szkole musi zachowywać się odpowiednio, nie może opuszczać lekcji.


Czy tak rzeczywiście jest? – Tak, odpowiada prezes, nasi zawodnicy osiągają wysokie wyniki w nauce, od 3,5 do średniej 5,8. Myślę, że wielu dokonało dużego postępu w nauce i zachowaniu. Chcą z nami być i jest to dla nas  wielka radość pracy z młodzieżą.


Jakie są plany? – Wciągnięcie do Salosu rodziców dzieci, może stworzymy coś na zasadzie rady rodziców. Rodzi się taki pomysł, aby na tym forum rozmawiać, dyskutować o wielu kwestiach, problemach, sytuacjach, aby dzieci otrzymały jak największe wsparcie od dorosłych.


Dziękujemy trenerom SALOS i animatorom oratorium za opiekę nad dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy otaczali nas modlitwą.

 


 

 

Zdjęcia


Udostepnij