Przejdź do treści

Wiadomości

Młodzi uczestnicy „Campobosco 2018” w sercu Becchi

  • 2 sierpnia 2018 r.
Młodzi uczestnicy “Campobosco 2018” w sercu Becchi
Młodzi uczestnicy “Campobosco 2018” w sercu Becchi

„Rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę w kierunku Colle Don Bosco, naszą wielką przygodę, bardzo pięknym spotkaniem 650 osób, które pochodzą z pięciu inspektorii” – poinformował ks. Leonardo Sánchez, odpowiedzialny za komunikację społeczną „Campobosco 2018”. Istotnie, to robi wrażenie: 11 autobusów pełnych młodzieży w miejscu, w którym urodził się jeden z największych świętych, jakiego zna historia, zgromadzonych w tym jednym celu, aby odbyć pielgrzymkę do miejsc związanych ze Świętym Młodzieży: Księdzem Bosko.

Młodzi przybyli do miejsc, w których historia Księdza Bosko nie tylko może być czytana i studiowana, ale także – odczuwana. Pierwszą rzeczą, jaką uczynili młodzi uczestnicy, kiedy stanęli na salezjańskiej ziemi, było umieszczenie szarfy na figurze Księdza Bosko, jakby chcieli powiedzieć: „Księże Bosko, również ty uczestniczysz w tym Campobosco!”.

Ta wielka przygoda rozpoczęła się w niedzielę 29 lipca spotkaniem młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MJS) Hiszpanii i Portugalii. Są pewne nowości w porównaniu z poprzednią edycją tego wydarzenia, jakie miało miejsce cztery lata temu. Do nich należy opracowanie aplikacji z wszystkimi informacjami dotyczącymi tego spotkania młodzieży: „Campobosco 2018”.

Aplikację opracował Carlos Magán, animator salezjańskiego ośrodka młodzieżowego w Atocha, w Madrycie. Aplikacja zawiera materiały dotyczące tego spotkania, godziny i program, informacje o rozmieszczeniu grup...

To spotkanie jest adresowane do młodych powyżej 19. roku życia, którzy już posiadają pewne doświadczenie związane z grupami chrześcijańskimi, a przede wszystkim do animatorów salezjańskich ośrodków młodzieżowych. Uczestnicy będą pielgrzymować do miejsc, w których został zapoczątkowany i rozpowszechniony salezjański charyzmat Księdza Bosko i Matki Mazzarello.

Młodzi pielgrzymi wyruszyli z Barcelony, miasta, które odwiedził Ksiądz Bosko w 1886 roku, dwa lata przed swoją śmiercią. Po przekroczeniu Francji w dniu 31 lipca cała grupa dotarła na Colle Don Bosco –  do Becchi, gdzie urodził się Ksiądz Bosko. Stamtąd udadzą się do Chieri, gdzie w miejscowym seminarium duchownym założyciel salezjanów się formował, a następnie do innych miejsc, które odegrały znaczącą rolę w jego życiu. Odwiedzą również Mornese, gdzie urodziła się Matka Mazzarello, współzałożycielka (wraz z Księdzem Bosko) Instytutu Córek Maryi Wspomożycielki (CMW).

Ostatnim etapem pielgrzymki będzie Turyn. Tam odwiedzą pierwsze oratorium salezjańskie i Bazylikę Maryi Wspomożycielki na Valdocco. A gromadząc się w krypcie, gdzie znajdują się trumny przełożonych generalnych, będą mogli ponownie usłyszeć słowa, które Ksiądz Bosko wypowiedział do Michała Ruy: „Zrobimy po połowie”. Składają się one także na hasło, które towarzyszy tegorocznemu „Campobosco 2018”.

Źródło

Udostepnij