Przejdź do treści

Wiadomości

Śluby wieczyste w inspektorii warszawskiej

  • 23 sierpnia 2018 r.
Śluby wieczyste w Czerwińsku nad Wisłą
Śluby wieczyste w Czerwińsku nad Wisłą

18 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą dwóch salezjanów, Patryk Bombiak i Aleksander Mastalerz, złożyło śluby wieczyste. Liturgii przewodniczył ks. inspektor Andrzej Wujek. Uczestniczyli w niej najbliżsi składających profesję wieczystą, przedstawiciele całej Rodziny Salezjańskiej oraz młodzież zebrana w Czerwińsku na szkole animatora. Muzycznie towarzyszył zespół Acoustic Praise.

W słowie ks. inspektor zapytał składających śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, czy są gotowi pójść tam, dokąd posyła ich Bóg. Następnie w formie rady dodał, że jeśli przyjmą wolę Bożą, będą szczęśliwi i z perspektywy czasu przyznają Bogu rację. Dodał ponadto, że ci, do których się udadzą, raz będą ich oklaskiwać, a innym razem krzyżować. Takie jednak są konsekwencje przyjęcia słowa Bożego, które dzisiaj otrzymują.

Po uroczystości, już poza kościołem, wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia z głowami podniesionymi do góry, jakby chcieli przypomnieć zdanie księdza Bosko: „Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie”.

 

Zdjęcia


Udostepnij