Przejdź do treści

Wiadomości

Tajlandia: Córki Królewskości Maryi Niepokalanej i ich niezwykła posługa

  • 10 października 2018 r.

Żyć w świecie, szerzyć Słowo Boże i rozsiewać radość: taka jest misja Córek Królewskości Maryi Niepokalanej (ang. DQM), czyli Świeckiego Instytutu Żeńskiego na prawie diecezjalnym, który założył salezjanin ks. Carlo della Torre, 3 grudnia 1954 r. w Bangkoku. Instytut jest 19. grupą Rodziny Salezjańskiej. Niedawno obchodził znaczące rocznice profesji niektórych swoich członkiń i przyjęcie jednej młodej członkini.  

Ubiegłej soboty, 6 października, Ausunta Juraluk Mayer złożyła pierwsze śluby zakonne w Instytucie Córek Królewskości Maryi Niepokalanej. Natomiast Maria Sarintip Kitsawat,  odpowiedzialna za katolicką komunikację społeczną w Tajlandii, a także Sabena Sujittra Saengdaeng, nauczycielka fonetyki w “Holy Mary School” w mieście Udon Thani, świętowały 25 lat swojej profesji zakonnej.

Kompetentna służba, jakiej na różnych polach oddają się obie te konsekrowane osoby, stanowi konkretny wyraz charyzmatu tego Instytutu, którego członkinie żyją trzema radami ewangelicznymi: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa w społeczeństwie, będąc zaczynem dla świata. Innymi cechami charakteryzującymi DQM są: duch rodzinny, który czerpie ze źródła, jakim jest Święta Rodzina z Nazaretu, nauczanie Księdza Bosko oraz nabożeństwo do Maryi i Eucharystia.

Misją Instytutu już od samego początku była odnowa i budowanie Królestwa Bożego poprzez modlitwę i zaangażowanie społeczne, zwłaszcza poprzez katechezę oraz ewangelizację rodzin i młodzieży. Idąc za wskazaniami swojego założyciela, córki Królewskości Maryi Niepokalanej wierzą, że za pośrednictwem ludzi młodych jest możliwe przekazanie przesłania miłości Ewangelii również ich rodzicom i w ogóle – osobom dorosłym. Dlatego też zakonnice, poza świadczeniem życia o Chrystusie, angażują się w wychowanie młodzieży, aby stałs się dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami.

Obecnie Instytut jest obecny w 6 diecezjach całej Tajlandii, a liczy 40 członkiń po ślubach wieczystych i czasowych.

Źródło

ANS


Udostepnij