Przejdź do treści

Wiadomości

Poznań: "I żyli długo i szczęśliwie", czyli zimowe półkolonie dobiegły końca

  • 29 stycznia 2019 r.

Kolejne zimowe półkolonie za nami. Tym razem zimowe spotkania dzieci w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu odbyły się pod hasłem: "I żyli długo i szczęśliwie". Uczestnicy zajęć nie mieli czasu na nudę.

Razem z wychowawcami, animatorami przenieśli się na Hawaje. Bawili się na placu zabaw Lider, gdzie odbyła się gra terenowa. Szaleli w basenie z kolorowych kulek, toczyli bitwy na dmuchanych zamkach. Szkoła na Ratajach rozbrzmiewała dziecięcym śmiechem. Ten śmiech słychać było wszędzie, gdzie pojawiali się młodzi uczestnicy półkolonii. Śmiali się podczas wodnego szaleństwa na basenie i kiedy przenosili się w czasie, poznając dzieje miasta w Bramie Poznania, a szczególnie w magicznej krainie czekolady.

Naszym działaniom zawsze towarzyszy wyjątkowa atmosfera, którą tworzą oczywiście ludzie. Wychowawcom i animatorom zależało przede wszystkim na tym, by uczestnicy zaprzyjaźnili się ze sobą. Dzięki temu przesłanie spotkania zostanie nie tylko w głowie, będzie również w sercu każdego młodego człowieka. Dzieci zapamiętały, że warto realizować swoje marzenia, warto być odważnym, aby odnaleźć swoje prawdziwe powołanie.

Autor

Maria Grzebyta-Kropska,

szkoła salezjańska, półkolonie

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij