Przejdź do treści

Wiadomości

"Pingwinowe" szaleństwo w Lubinie

  • 7 lutego 2019 r.

Od 28 stycznia do 01 lutego w oratorium św. Jana Bosko w Lubinie odbyły się półkolonie. Przez 5 dni mieliśmy przyjemność animować ponad 80 dzieci!

Razem z nimi oglądaliśmy bajkę "Tupot małych stóp", która dała nam tematykę naszych półkolonii, czyli PINGWINY! Realizowaliśmy na jej podstawie konspekt, w którym przeplatały się fragmenty Pisma Świętego.

W poniedziałek i środę dzieci brały udział w różnych warsztatach (plastyczne, rycerskie, sportowe, teatralne, taneczne, ASG). Oprócz tego w trzeci dzień odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wybraliśmy się na dwie wycieczki: do Chełmów (gdzie dzieciaki wyszalały się na śniegu, piekły ciepłe kiełbaski i bawiły się z animatorami w lesie) oraz do Wrocławia na halę zabaw - Bobolandię! Kolorowe kulki, trampoliny i wszelkiego rodzaju dmuchane atrakcje dostarczyły rozrywki nie tylko dzieciom, ale również animatorom oraz wychowawcom.

Ostatni dzień był poświęcony na Bal Pingwina, na którym gościły dzieci w przebraniach pingwinów i nie tylko. Tak jak pierwszego dnia przed zabawą odbyła się Msza Święta, a po niej słodki posiłek dla naszych uczestników. Na balu oprócz tańców animatorzy zorganizowali różne zabawy, a Ksiądz Robert Gajewski rozdał dyplomy i nagrody za uczestnictwo.

 

Autor

Aleksandra Małek, animatorka półkolonii

Źródło

Udostepnij