Przejdź do treści

Wiadomości

Środa Śląska: Ksiądz Bosko na starcie

  • 11 lutego 2019 r.

Tegoroczne półkolonie w średzkim oratorium przebiegły pod hasłem: "Ksiądz Bosko na starcie". Mowa tutaj o starcie z pięknym dziełem, jakim jest oratorium - będące częścią życia animatorów.

Każdy dzień półkolonii rozpoczynał się i kończył modlitwą oraz śpiewem, a następnie poznawaliśmy osobę, która pomagała księdzu Bosko tworzyć to dzieło. Nasi animatorzy przygotowali krótkie wywiady, wcielając się w poszczególne postacie. Poza poznawaniem historii Janka był też czas na zabawę. Wybraliśmy się na lodowisko oraz poszliśmy na basen we Wrocławiu, gdzie wszyscy świetnie się bawiliśmy. We Wrocławiu odwiedziliśmy również Teatr Lalek - okazało się, że stopy też potrafią mówić.

Pewnego pięknego dnia odbyła się Tombola - na co czekaliśmy wszyscy. Był to czas rywalizacji, chęci wygranej, ale też radości i niepewności - "jaki to numerek teraz będzie wylosowany?". Nie zabrakło czasu na rachunek sumienia, spowiedź oraz adorację krzyża. Każdy z uczestników dał piękne świadectwo wiary. Odbyły się też przeróżne warsztaty: sportowe, kulinarne, łamigłówkowe, teatralne, DIY oraz z pierwszej pomocy. Naszą wiedzę zdobytą przez ten tydzień podsumowaliśmy w piątek podczas konkursu "Milionerzy" (u nas "Animatorzy"). Kolejny raz była nutka niepewności i chęć zdrowej rywalizacji między grupami.

Czas ten był dla nas wszystkich okazją do zdobycia nowych doświadczeń i znajomości. Panowała cudowna atmosfera, która udzielała się każdemu. Z twarzy nie znikał uśmiech. Krótko mówiąc tegoroczne półkolonie były BOSKIE. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas. Bez Niego mogłoby być różnie, ale z Jego pomocą powstało coś pięknego. Coś, czego na pewno długo nie zapomnimy.

Autor

Patrycja Kosiorek, animatorka półkolonii

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij