Przejdź do treści

Wiadomości

Świętość jest także dla ciebie... umieść swoją twarz!

  • 12 lutego 2019 r.

Od wczoraj jest dostępne nowe narzędzie, które ukazuje radosną świętość przeżywaną we wszystkich środowiskach Rodziny Salezjańskiej na całym świecie: https://www.lasantitaancheperte.it/pl 

Strona ta powstała z inicjatywy Dykasterii ds. komunikacji społecznej dzięki zaangażowaniu Salezjańskiej Agencji Informacyjnej (ANS) i “IME Comunicazioni” i stanowi intuicyjny interfejs, który pozwala opracować “osobistą” wersję plakatu Wiązanki 2019.

Po zarejestrowaniu się na stronie, co jest możliwe także przy wykorzystaniu danych Facebooka, każde oratorium, ośrodek młodzieżowy, społeczność szkolna, grupa młodzieży będą mogli umieścić swoje zdjęcie na stronie, a potem obejrzeć je na ekranie smartfona i hasztagu #Świętośćjesttakżedlaciebie – w ten sam sposób, jak to jest w przypadku plakatu Wiązanki 2019.  

Gdy już zdjęcie zostanie przesłane na stronę, nowy “personalny poster” może być następnie pobrany na własny komputer czy inne narzędzia i umieszczony bezpośrednio w mediach społecznościowych; w przypadku Facebooka, Twittera i WhatsAppa jest przewidziany odpowiedni przycisk do bezpośredniego udostępnienia.

Każdy użytkownik będzie mógł przesłać tylko jedno zdjęcie na stronę; wykorzystując je wszystkie razem, będzie można stworzyć pewien rodzaj “kelejdoskopu” salezjańskich obrazów świętości codziennego dnia, przeżywanej na całym świecie!

Jak napisał Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime w Wiązance na rok 2019: “Mogę spokojnie stwierdzić, że tym, co dzisiaj jest najbardziej potrzebne i naglące, nie jest czynienie jeszcze większej ilości rzeczy, projektowanie i przeprojektowywanie nowych rzeczywistości... ale ukazanie tego, co przekazuje osobiście i kolektywnie nasze życie; ukazanie naszego sposobu życia Ewangelią”.

Strona jest dostępna w sześciu językach Zgromadzenia: https://www.lasantitaancheperte.it/pl 

Źródło
Udostepnij